Marko: Verstappen z AlphaTauri mógłby zdobyć pole position w deszczu

Konsultant Red Bulla uważa, że Holender jako kierowca jest w tej chwili na innym poziomie.
14.08.2316:20
Mateusz Szymkiewicz
1133wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że Max Verstappen byłby w stanie sięgnąć po pole position w deszczowych warunkach z ekipą AlphaTauri.

Holender dominuje w tegorocznych mistrzostwach, wygrywając za kierownicą Red Bulla dziesięć z dwunastu rozegranych wyścigów. Ponadto dwukrotny czempion ma na swoim koncie tryumfy we wszystkich sprintach przed letnią przerwą.

Zdaniem Helmuta Marko, Verstappen w aktualnej formie mógłby pokusić się o pole position w deszczowych warunkach za kierownicą bolidu AlphaTauri. Stajnia z Faenzy obecnie zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, wyraźnie borykając się z niestabilnym tyłem AT04.

W zmiennych warunkach mógłby znaleźć się na pole position w AlphaTauri lub Haasie. Max byłby klasą dla siebie w każdym samochodzie. Nie można porównywać jego aktualnej formy do tej z 2020 roku, jedyny punkt wspólny to to samo nazwisko. Zyskał ogromną przewagę nad innymi. Zawsze uważałem Hamiltona za mistrza zarządzania wyścigiem, szczególnie pod kątem tego jak dbał o opony. Mimo to Max doszedł do identycznego poziomu, o ile nie wzniósł się jeszcze wyżej. Jego naturalna szybkość jest dużo lepsza. Przeszedł niesamowity proces rozwoju - powiedział konsultant Red Bulla dla Motorsport-Total.