Vowles: Albon powinien myśleć o podiach i zwycięstwach

Szef Williamsa pragnie, aby Taj prezentował ambitne podejście do startów w F1.
08.09.2311:17
Nataniel Piórkowski
2152wyświetlenia
Embed from Getty Images

James Vowles wierzy, że Alex Albon ma wystarczający talent, aby myśleć o zwycięstwach w Grand Prix.

Albon zdobył w tym sezonie 21 punktów a jego najlepszymi osiągnięciami w przeciętnym bolidzie Williamsa były siódme miejsca zdobyte w Kanadzie i we Włoszech.

Vowles jest przekonany, że Taj znajduje się u progu wielkiej kariery w Formule 1. W mediach z kolei regularnie przewijają się plotki o tym, że kierowcą zainteresowane są zespoły z czołówki sportu, w tym Ferrari.

Alex powinien celować w zwycięstwa w wyścigach i wizyty na podium. Ma potencjał i szczerze mówiąc zasługuje na to, by walczyć o najwyższe laury. Co więcej, z wielkim zaangażowaniem towarzyszy nam w podróży Williamsa. Wspólnie jesteśmy na dobrej drodze.

To idealne podsumowanie sytuacji. Alex jest kierowcą, który wchodzi właśnie w szczytowy okres kariery. Powinien być maksymalnie skoncentrowany na robieniu wszystkiego, co tylko jest w stanie, wykorzystując dane mu przez Boga umiejętności, póki może to robić.

Patrząc na obecny cykl karier kierowców i biorąc za wyznacznik Fernando [Alonso], to przed Alexem jest jeszcze 15 lat. Ma przed sobą mnóstwo czasu.

Byłbym jednak zawiedziony, gdyby kierowca podszedł do mnie i powiedział: «Jedyne co mnie interesuje, to zdobycie punktu». Nie powinno być miejsca na tego typu myślenie. Kierowcy pokroju Alexa powinni skupiać się na wygrywaniu wyścigów i osiąganiu jak najlepszych rezultatów.

Próbując przewidzieć formę Williamsa w Singapurze, Brytyjczyk stwierdził: Pewne słabe strony naszego bolidu mogą tam dać o sobie znać, ale mimo tego nie sądzę, że pożegnamy się z kwalifikacjami już po Q1. Myślę, że wiele się nauczyliśmy. Prawdę mówiąc jestem bardzo podekscytowany kolejnym weekendem.