Blick: Williams rozważa angaż Felipe Drugovicha

Kolejny nieudany weekend Sargeanta w Singapurze miał oddalić go od nowej umowy.
20.09.2318:04
Mateusz Szymkiewicz
1332wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szwajcarski Blick informuje, że Williams zdecydował się podjąć rozmowy z aktualnym trzecim kierowcą Astona Martina - Felipe Drugovichem.

Brazylijczyk jest zeszłorocznym mistrzem Formuły 2 i obecny sezon spędza na uboczu, próbując przebić się do stawki F1. Kierowca ma za sobą występ w pierwszym treningu na Monzy w bolidzie Astona, natomiast jego kolejny start spodziewany jest w jednej z ostatnich rund sezonu 2023.

Według Rogera Benoita ze szwajcarskiego Blicka, Drugovich nieoczekiwanie może stanąć przed szansą otrzymania angażu w Williamsie na przyszłoroczne mistrzostwa. Według ustaleń dziennikarza, stajnia z Grove ma być coraz mniej przekonana do dalszej współpracy z Loganem Sargeantem, który w Singapurze popełnił kolejny kosztowny błąd podczas wyścigu.

Benoit podaje, że w sytuacji, w której Williams zadecyduje o rozstaniu z Sargeantem, komunikat zostanie opublikowany najwcześniej przed finałową rundą sezonu w Abu Zabi. Kierowcę czekają jeszcze dwa domowe wyścigi, w tym przedostatnie w harmonogramie Grand Prix Las Vegas.