Oscar Piastri przedłuża kontrakt z McLarenem

Australijczyk związał się z ekipą z Woking do 2026 roku.
20.09.2312:25
Łukasz Godula
1171wyświetlenia
Embed from Getty Images

McLaren ogłosił dzisiaj przedłużenie umowy z Oscarem Piastrim. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do końca 2026 roku.

Piastri dołączył do ekipy z Woking pod koniec 2022 roku i wtedy również podpisał wieloletni kontrakt. Za kierownicą samochodu zadebiutował podczas testu młodych kierowców w Abu Zabi. Od tego czasu Australijczyk zyskał uznanie w oczach zespołu, a ukoronowaniem dobrej jazdy młodziana była druga lokata wywalczona w sprincie podczas GP Belgii. Wcześniej zawodnik może się pochwalić mistrzostwem w Formula Renault Cup, Formule 3 oraz Formule 2.

Wcześniej w tym roku McLaren potwierdził przedłużenie kontraktu z Lando Norrisem do końca 2025 roku, tak więc przynajmniej do tego momentu dwójka będzie zajmowała fotele wyścigowe pomarańczowych samochodów.

Andrea Stella, szef zespołu F1 powiedział: To fantastyczna wiadomość, że Oscar pozostanie z nami na wiele lat. Oscar to ważny element McLarena i ciągle imponuje nam swoimi osiągami, etyką pracy i podejściem. Była to dla nas łatwa decyzja. Już do tej pory udowodnił swoją wartość, więc będzie idealnym partnerem w walce o powrót do wygrywania mistrzostw.

Zak Brown, dyrektor wykonawczy McLarena dodał: Jestem zachwycony dalszą współpracą z Oscarem. To niesamowity talent, więc fantastycznie będzie móc dalej pracować z nim w długiej perspektywie. Był ważnym czynnikiem w poprawie formy w tym sezonie, więc nie mogę się doczekać dalszych postępów z naszej i jego strony.

Sam zainteresowany nie krył zadowolenia z przedłużenia umowy: Jestem podekscytowany faktem przedłużenia kontraktu z McLarenem. Chcę walczyć na czele stawki z tym zespołem i optymistycznie patrzę na wizję i fundamenty, które są już ułożone z myślą o dalszym rozwoju - przyznał Piastri.

Atmosfera jaką tu zastałem i relacje jakie zbudowałem spowodowały, że czuję się tu jak w domu. Zespół jest zaangażowany w pracę ze mną i czuję się pełnoprawnym członkiem zespołu z myślą o długiej współpracy.[/cyt]