Verstappen: Problemem może być zużycie opon

Red Bull jest zadowolony z powrotu do konkurencyjnej formy po wpadce z Singapuru.
22.09.2310:05
Nataniel Piórkowski
447wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przewiduje, że zużycie ogumienia może doprowadzić w ten weekend do niemałych problemów. Kierowca Red Bulla zaznacza jednak, że jego ekipa przystępuje do GP Japonii w mocnej formie.

Lider klasyfikacji generalnej ma za sobą idealny piątek. Holender odnotował najlepsze czasy w obu treningach i zakończył dzień z przewagą ponad trzech dziesiątych sekundy nad Charlesem Leclerkiem z Ferrari.

Red Bull ewidentnie ma za sobą problemy z Singapuru. Verstappen sugeruje jednak, że ze względu na szorstką nawierzchnię Suzuki, kluczowym czynnikiem będzie w ten weekend odpowiednie zarządzanie zużyciem opon.

Bolid spisywał się bardzo dobrze już od pierwszego okrążenia. Jazda nim była czystą przyjemnością. Od samego początku wszystko układało się pozytywnie i wygląda na to, że dobrze poradziliśmy sobie tak z dłuższymi jak i krótszymi przejazdami.

Zużycie ogumienia na tym torze stoi tutaj na wysokim poziomie, więc wyścig będzie trudny. Cieszę się jednak z tego, w jakim stylu rozpoczęliśmy ten weekend.

Za moimi plecami trwała wyrównana walka pomiędzy Ferrari i McLarenem. My musimy skupiać się wyłącznie na sobie. Naszym zadaniem powinno myć zmaksymalizowanie potencjału. Jeśli nam się to uda, możemy powalczyć o pierwsze pole startowe i zwycięstwo.

Sergio Perez dodaje: Z całą pewnością nasza sytuacja wygląda lepiej niż przed tygodniem. To bardzo pozytywne. Nie mogę się już doczekać kwalifikacji. Degradacja zdaje się być problemem, zwłaszcza w wysokich temperaturach, których spodziewamy się w ten weekend. Oczekuję jednak, że zarówno jutro jak i w niedzielę zaprezentujemy mocne tempo.