Alonso oraz Stroll wystartują w Austin z alei serwisowej

Hiszpan wrócił do poprzedniej specyfikacji AMR23, a Kanadyjczykowi zmieniono ustawienia.
22.10.2316:59
Mateusz Szymkiewicz
725wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kierowcy Astona Martina - Fernando Alonso oraz Lance Stroll, przystąpią do wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych z alei serwisowej.

Stajnia z Silverstone wprowadziła w Austin duży pakiet poprawek do bolidu AMR23. Mimo to z uwagi na format sprintu zespół miał zaledwie jeden trening na ocenę nowych elementów, a także dobranie właściwych ustawień.

W kwalifikacjach do wyścigu Alonso ustanowił dopiero siedemnasty czas, po raz pierwszy w tym sezonie nie wchodząc do etapu Q3. Z kolei Stroll uplasował się w tabeli jako dziewiętnasty.

Po sobotnich aktywnościach związanych ze sprintem, Aston Martin ostatecznie zadecydował o zmianach przed głównym wyścigiem. Alonso powróci w niedzielę do poprzedniej specyfikacji podłogi, natomiast w bolidzie Strolla została dokonana korekta ustawień AMR23 przy wykorzystaniu najnowszych części. Tym samym zespół chce uzyskać porównanie w identycznych warunkach na torze.

Działania Astona wiązały się ze złamaniem zasad parku zamkniętego. Tym samym kierowcy ekipy przystąpią do Grand Prix Stanów Zjednoczonych z alei serwisowej, zwalniając przedostatnią linię dla duetu Williamsa - Alexandra Albona oraz Logana Sargeanta.