Drugovich pozostanie trzecim kierowcą Astona w sezonie 2024

Brazylijczyk był łączony z przyszłoroczną posadą Sargeanta w Williamsie.
02.11.2315:25
Mateusz Szymkiewicz
469wyświetlenia
Embed from Getty Images

Aston Martin potwierdził zatrzymanie Felipe Drugovicha w roli trzeciego kierowcy w sezonie 2024.

Brazylijczyk dołączył do stajni z Silverstone pod koniec minionego roku jako mistrz Formuły 2. Kierowca w ramach swoich obowiązków wspiera rozwój bolidu z perspektywy symulatora, realizuje sesje testowe, a także bierze udział w oficjalnych sesjach treningowych. W tym roku Drugovich pojawił się za kierownicą AMR23 na Monzy, natomiast finałowy w tym sezonie występ zaliczy w Abu Zabi.

Tuż przed startem domowego weekendu 23-latka - Grand Prix Sao Paulo, ekipa Astona Martina potwierdziła zatrzymanie go w roli rezerwowego zawodnika w sezonie 2024. Zrozumiałe, iż Drugovich wypadł tym samym z walki o stałą posadę w Williamsie, gdzie był upatrywany jako jeden z faworytów do zastąpienia Logana Sargeanta.

Jestem naprawdę dumny mogąc kontynuować współpracę z Astonem Martinem w kolejnym sezonie - powiedział Felipe Drugovich. W tym roku mnóstwo się nauczyłem, nie tylko na torze wyścigowym, ale również w fabryce współpracując z inżynierami w symulatorze oraz podczas indywidualnego programu testowego. Jestem zadowolony ze swojego wkładu w rozwój AMR23. Aktualnie przygotowuje się do występu w treningu w Abu Zabi, a także do zimowych prac przed sezonem 2024.