Sainz: Nasz wynik w GP Las Vegas powinien być jeszcze lepszy

Hiszpan wierzy, że z dwoma bolidami w czołówce Ferrari mogłoby realnie myśleć o wygranej.
21.11.2310:48
Maciej Wróbel
951wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz jest przekonany, że Ferrari powinno wywieźć z Las Vegas jeszcze większą zdobycz punktową.

Weekend wyścigowy w Nevadzie rozpoczął się niezwykle pechowo dla Sainza, który tuż po starcie najechał na źle zabezpieczoną studzienkę, poważnie uszkadzając swój bolid. Hiszpan nie uniknął później kary za nieprzepisową wymianę komponentów i do niedzielnego wyścigu przystąpił z 12. pola zamiast drugiego, które wywalczył w kwalifikacjach.

Kierowca Scuderii ostatecznie ukończył wyścig w Las Vegas na szóstej pozycji, lecz przez cały weekend nie ukrywał rozczarowania nałożoną na niego karą. Widzieliście, co działo się z przodu i jakie tempo miał Charles - powiedział Sainz po zakończeniu rywalizacji. Gdyby były tam dwa bolidy Ferrari, to myślę, że moglibyśmy mieć bardzo dobry, przyjemny wyścig i walkę o podium, albo zwycięstwo.

Trochę więc straciliśmy na tym wszystkim. Był to dobry dzień dla zespołu pod kątem mistrzostw konstruktorów, ale mógł być nawet lepszy - dodał Sainz, odnosząc się do zaledwie czteropunktowej straty Ferrari do drugiego w klasyfikacji Mercedesa przed finałową rundą w Abu Zabi.