Sargeant: Wciąż nie wiem czy zrobiłem wszystko, by pozostać w F1

Williams nadal nie potwierdził nazwiska partnera Albona w sezonie 2024.
23.11.2317:34
Mateusz Szymkiewicz
545wyświetlenia
Embed from Getty Images

Logan Sargeant przyznał, że nadal nie wie czy zrobił wystarczająco dużo, by utrzymać posadę w Williamsie na sezon 2024.

Stajnia z Grove jako jedyna dysponuje wolną posadą na przyszłoroczne mistrzostwa, sondując przyszłość aktualnego zawodnika Sargeanta. Debiutancka kampania 22-latka był naznaczona wieloma błędami oraz słabymi osiągami na tle partnera Alexandra Albona, jednakże przełamaniem okazały się domowe wyścigi Amerykanina.

W Austin kierowca sięgnął po pierwsze punkty w karierze będąc sklasyfikowanym na dziesiątym miejscu, natomiast w Las Vegas ustanowił w kwalifikacjach siódmy czas. Sargeant zapytany w Abu Zabi, czy jest już pewny dalszych startów dla Williamsa, odparł: To dobre pytanie. Szczerze mówiąc nie wiem. Jeśli chodzi o moje podejście to żyję od wyścigu do wyścigu. Z perspektywy kierowcy ostatnie występy wyglądały znacznie lepiej niż wcześniej. Staram się wykonywać jak najlepszą pracę. Nie dostrzegam żadnych trudności.

Amerykanin dodał, że za najlepszy moment tegorocznego sezonu uważa czasówkę z Las Vegas. Definitywnie jest to mój wybór. Wreszcie udało mi się poskładać wszystko w każdym segmencie kwalifikacji. Było nieźle. Fakt, że byliśmy szybcy w Vegas był bardzo pomocny i traktuję to jako najjaśniejszy moment sezonu.