Hamilton: To Horner nawiązał ze mną kontakt na początku roku

Brytyjczyk skomentował wypowiedź szefa Red Bulla o rzekomych rozmowach o transferze.
23.11.2317:49
Mateusz Szymkiewicz
1456wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton odniósł się do wypowiedzi Christiana Hornera, jakoby na początku roku podjął rozmowy o transferze do Red Bulla.

Siedmiokrotny czempion rozpoczął sezon z wygasającym kontraktem z Mercedesem. Według ówczesnych spekulacji, Brytyjczyk rozczarowany formą zespołu rozważał zmianę barw i szczególnie łączono go z Ferrari.

Mimo to przed Grand Prix Abu Zabi szef Red Bulla - Christian Horner, stwierdził, że na początku roku odnośnie miejsca w Red Bullu kontaktował się z nim obóz Hamiltona. Kierowca zapytany podczas konferencji prasowej na Yas Marina, czy takie rozmowy rzeczywiście miały miejsce, odparł: Nie, nie podjąłem z nimi dyskusji... To Christian się ze mną skontaktował. Sprawdziłem to ze swoim zespołem i nikt nie zwrócił się do Red Bulla. To jednak oni starali się nawiązać z nami relację.

Brytyjczyk precyzując próbę kontaktu ze strony Hornera, ujawnił, że szef Red Bulla wysłał mu wiadomość tekstową na stary numer telefonu, którą odczytał po kilku miesiącach. Włączyłem stary telefon, który znalazłem w domu. Jest przypisany do niego mój poprzedni numer. Od razu otrzymałem setki wiadomości i zauważyłem, że jedna z nich jest od Christiana, by odbyć rozmowę pod koniec sezonu... Oddzwoniłem z nowego numeru, było to po weekendzie, a na pewno bardzo długo po otrzymaniu wiadomości. To był początek roku.

Wiele osób wrzuca moje nazwisko do swoich wypowiedzi, ponieważ wiedzą, że wywoła to poruszenie. Kiedy jesteś nieco samotny i brakuje ci uwagi, jest to perfekcyjny manewr. Po prostu wystarczy o mnie wspomnieć. Powiedziałem Toto [Wolffowi] o mojej rozmowie kiedy tylko pojawiła się ta wypowiedź. Chciałem też, by mój zespół miał jasność, ponieważ takie spekulacje nigdy nie są pozytywne.

Hamilton dopytany, czy nie miałby problemu ze współpracą w jednym zespole z Maksem Verstappenem, dodał: Byłbym bardziej niż szczęśliwy ścigając się w tym samym samochodzie z Maksem. Byłoby to wspaniałe. Nie wydaje mi się jednak, by chciałby mnie mieć za partnera.

Rzecznik Red Bulla poproszony przez BBC Sport o komentarz w sprawie sagi Christiana Hornera oraz Lewisa Hamiltona, ujawnił, że kontakt z zespołem nawiązał ojciec siedmiokrotnego mistrza świata - Anthony.