Vowles: Nie jesteśmy gotowi potwierdzić Sargeanta

Szef Williamsa docenia jednak przemianę Amerykanina w ostatnich wyścigach.
27.11.2315:37
Mateusz Szymkiewicz
933wyświetlenia
Embed from Getty Images

James Vowles stwierdził, że Williams nie jest jeszcze gotowy ogłosić nowej umowy z Loganem Sargeantem.

Stajnia z Grove jako jedyna w stawce posiada wolne miejsce na sezon 2024, wstrzymując się z wyborem partnera dla Alexandra Albona. Do niedawna za faworyta uważany był aktualny kierowca Sargeant, w sprawie którego decyzja miała zapaść w okolicach ostatniego weekendu sezonu w Abu Zabi.

Mimo to Williams wciąż nie podjął decyzji w sprawie ostatecznego składu kierowców. Szef ekipy - James Vowles, w wypowiedziach po wyścigu na Yas Marina odmówił potwierdzenia dalszych startów Sargeanta.

Obawiam się, że wychodzicie przed szereg - powiedział Brytyjczyk. Cokolwiek się wydarzy, Logan był związany z naszą akademią przez lata. Na zawsze pozostanie jej częścią. Jest niesamowicie szybkim kierowcą. Jeżeli spojrzymy na całość z dystansem i szczególnie przeanalizujemy ostatnie pięć wyścigów, to poprawił się na tyle, by zasłużyć na miejsce. Mimo to nie jesteśmy w pozycji, by już teraz to ogłosić. Chcę jednak, by był świadomy, iż jesteśmy dumni z poczynionych przez niego kroków.

Wśród kandydatów do miejsca w Williamsie pada nazwisko wicemistrza Formuły 2 - Frederika Vestiego. Junior Mercedesa deklaruje, iż jest gotowy na awans do F1. Na razie nie wiem co się wydarzy. Nie odbyłem jeszcze konkretnej rozmowy z menedżmentem. Celem oczywiście jest znalezienie się w Formule 1. Zobaczymy co z tego wyniknie. Po takim sezonie oraz mając wokół siebie ludzi pełnych wiary we mnie, zdecydowanie skupiamy się na F1 i nie odbiegamy od niej. Nie ma co do tego wątpliwości - stwierdził Duńczyk.