Tost: Byliśmy zbyt głupi, być wybrać Tsunodzie właściwą strategię

AlphaTauri przegrało z Williamsem walkę o P7 różnicą tylko trzech punktów.
27.11.2315:49
Mateusz Szymkiewicz
1524wyświetlenia
Embed from Getty Images

Franz Tost postanowił skrytykować strategów AlphaTauri za wybory dokonane w Abu Zabi, które uniemożliwiły odebranie Williamsowi siódmej lokaty w tabeli konstruktorów.

Stajnia z Faenzy przygotowała Yukiemu Tsunodzie strategię jednego postoju. Japończyk po starcie z szóstego pola był w stanie na późniejszym etapie objąć prowadzenie, jednakże wysoka degradacja uniemożliwiła mu podjęcie walki o wysoką zdobycz punktową.

Na ostatnich okrążeniach Tsunoda musiał desperacko odpierać ataki rywali na świeższym ogumieniu, ostatecznie zgarniając cztery oczka za ósme miejsce po błędzie Lewisa Hamiltona. Irytacji z niewłaściwej strategii nie krył po wyścigu odchodzący szef AlphaTauri - Franz Tost, który wypowiedział się o swoich podwładnych w gorzkich słowach.

Jestem wściekły, ponieważ byliśmy zbyt głupi, by wybrać właściwą strategię. Odbyłem wiele dyskusji na pit wall i mówiłem, by ściągnąć na zmianę Yukiego, ponieważ mamy coraz słabsze tempo - powiedział Tost w rozmowie ze Sky Deutschland. Powtarzano mi, że nasza strategia zadziała. To była czysta arytmetyka. Od razu zdałem sobie sprawę, że to prawdopodobnie się nie uda.

Siódme miejsce Yukiego było realistyczne. Szóste już nie do końca, ponieważ Perez po słabszych kwalifikacjach był po prostu szybszy. Spapraliśmy sprawę, ponieważ stratedzy, którzy siedzą godzinami przed komputerem nie potrafili opracować działającej strategii.