LGdS: Sainz może być opcją Red Bulla na sezon 2025

Hiszpan rzekomo jest niezadowolony z zaledwie rocznej propozycji nowej umowy od Ferrari.
04.12.2318:39
Mateusz Szymkiewicz
1925wyświetlenia
Embed from Getty Images

La Gazzetta dello Sport sugeruje, że Carlos Sainz może znaleźć się na radarze Red Bulla przed sezonem 2025.

Hiszpan aktualnie reprezentuje barwy Ferrari i dysponuje kontraktem ważnym do końca następnego roku. Kierowca wielokrotnie publicznie domagał się rozpoczęcia rozmów z zespołem w sprawie dalszej współpracy i według ustaleń włoskiej prasy, Scuderia złożyła propozycję obejmującą przedłużenie zaledwie o rok.

Zdaniem Luigiego Perny z La Gazzetta dello Sport, Sainz ma być niezadowolony z oferty Ferrari, szczególnie, iż Charles Leclerc rzekomo ma zostać z ekipą aż do sezonu 2029 przy podwyżce z 25 milionów do 50 milionów euro rocznie.

Niechęć Ferrari do długoterminowego porozumienia z Sainzem ma wynikać z faktu, iż przed sezonem 2026 wielu czołowych kierowców może znaleźć się na rynku transferowym. Wśród alternatyw dla Hiszpana wymienia się między innymi Lando Norrisa z McLarena.

Według La Gazzetta dello Sport, Sainz może dysponować trzema alternatywami w postaci powrotu do McLarena, przejścia do Red Bulla lub Saubera, który od 2026 roku będzie fabrycznym zespołem Audi.

Leclerc w rzeczywistości osiągnął porozumienie w sprawie startów w Maranello w kolejnych pięciu sezonach. Z kolei McLaren może być zespołem przyszłości Sainza, podczas gdy w Red Bullu utworzy się wakat po odejściu Sergio Pereza - informuje Luigi Perna.