Theo Pourchaire dołączył do stawki japońskiej Super Formuły

Mistrz F2 będzie reprezentował wspierany przez Toyotę zespół Team Impul.
12.12.2316:25
Maciej Wróbel
530wyświetlenia
Embed from Getty Images

Tegoroczny mistrz Formuły 2 i rezerwowy kierowca Alfy Romeo - Theo Pourchaire - został potwierdzony jako kierowca Team Impul w japońskiej Super Formule na sezon 2024.

20-letni Francuz zrealizował w tym roku postawiony przed sobą cel, jakim było zdobycie tytułu w Formule 2. Pomimo świetnej finałowej rundy w wykonaniu jego najpoważniejszego konkurenta, Frederika Vestiego, Pourchaire zdołał wywalczyć mistrzostwo z przewagą jedenastu punktów nad Duńczykiem.

Zdobycie tytułu nie zapewniło jednak Pourchaire'owi upragnionej posady kierowcy wyścigowego w Formule 1. Francuz łączony był przede wszystkim z zespołem Alfy Romeo, który ostatecznie zdecydował się na utrzymanie dotychczasowych kierowców, Valtteriego Bottasa i Guanyu Zhou.

Pourchaire'owi, który pozostanie w przyszłym roku kierowcą rezerwowym zespołu z Hinwil, zależało jednak na znalezieniu sobie miejsca w innej, konkurencyjnej serii wyścigowej. Wybór padł na japońską Super Formula Championship, której samochód 20-latek przetestował w ubiegłym tygodniu.

Teraz został on oficjalnie potwierdzony jako kierowca korzystającego z silników Toyoty Team Impul, a jego zespołowym partnerem będzie jeden z weteranów serii i jej mistrz z 2016 roku, Yuji Kunimoto. Na tę chwilę Pourchaire jest jednym z dwóch potwierdzonych debiutantów na rok 2024 - drugim jest jego rywal z F2, Ayumu Iwasa, który zastąpił Liama Lawsona w Team Mugen.

Pourchaire liczy na to, że dobre występy w Japonii przybliżą go do zdobycia posady w F1 na rok 2025, przed którym wygasają kontrakty wielu obecnym zawodnikom.