Formuła 1 powróci do otwartej telewizji w Niemczech

Swojego zadowolenia z porozumienia Sky z RTL-em nie ukrywa m. in. Nico Hulkenberg.
20.12.2319:23
Maciej Wróbel
1254wyświetlenia
Embed from Getty Images

Telewizja Sky potwierdziła podpisanie dwuletniej umowy z RTL, na mocy której Formuła 1 powróci do otwartej telewizji w Niemczech.

W przeciągu ostatniej dekady doszło do zauważalnego spadku zainteresowania sportem motorowym w Niemczech. Ponadto, po sezonie 2020 na terenie kraju naszych zachodnich sąsiadów nie odbył się żaden wyścig Formuły 1, która również zniknęła wówczas z otwartej telewizji - od 1991 roku cykl Grand Prix można było oglądać na antenie RTL.

F1 w Niemczech transmitowała od tamtej pory płatna telewizja Sky Deutchland, która w 2023 roku zanotowała olbrzymi spadek oglądalności. Sytuacja może jednak ulec poprawie już w przyszłym roku - Sky potwierdziło podpisanie dwuletniej umowy z RTL, dzięki której niemiecka stacja będzie mogła transmitować siedem z 24 eliminacji w otwartej telewizji.

Zadowolenia z takiego obrotu spraw nie ukrywa Kai Ebel, były wieloletni dziennikarz RTL. Po raz pierwszy w życiu po prostu brak mi słów - przyznał Ebel w rozmowie z Kolner Express. Mam w planach różne projekty na rok 2024, ale rzecz jasna Formuła 1 to całe moje życie i byłoby bardzo miło znów pracować na gridzie. Musimy jednak najpierw rozpocząć rozmowy.

W podobnym tonie wypowiedział się również Nico Hulkenberg, który wcześniej w tym roku zwracał uwagę na spadek popularności F1 w swoim kraju. To wspaniałe wieści. Jako niemiecki kierowca F1, jestem oczywiście uradowany, że ten sport znów będzie bardziej zauważalny przez masy w mojej ojczyźnie. To ważny krok po tym, jak znaczenie tego sportu spadło tutaj w ostatnich latach - powiedział kierowca Haasa.

Dr Helmut Marko z Red Bulla dodał: Bardzo się cieszę, że RTL, który sprawił, że F1 stała się tak popularna w Niemczech, powraca. Siedem wyścigów w otwartej telewizji z pewnością pomoże sprawić, że ogólnoświatowy boom na Formułę 1 odciśnie swoje piętno również w Niemczech.