Gasly: Nadal nie łączą mnie żadne prywatne relacje z Oconem

Francuz przyznał, że najważniejsze jest dla niego zaangażowanie partnera w Alpine.
22.12.2310:56
Mateusz Szymkiewicz
1745wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly przyznał, że mimo wspólnego roku startów z Estebanem Oconem w Alpine, wciąż nie udało mu się wypracować z partnerem prywatnych relacji.

27-latek dołączając do stajni z Enstone podejmował się współpracy z Oconem, z którym łączą go trudne stosunki od czasów startów w juniorskich seriach. Podłoże nieporozumień między kierowcami pozostaje niejasne, jednakże ich wspólne starty w sezonie 2023 pozostawały bez większych kontrowersji.

Nasza narodowość nie ma z tym nic wspólnego - powiedział Pierre Gasly dla Auto Motor und Sport, odnosząc się do Estebana Ocona. To wszystko to nasza wspólna historia. Mimo to współpraca układa się dobrze i obaj chcemy wygrywać. Możliwe to jest, kiedy współpracujesz jako zespół oraz wewnątrz zespołu.

Na osobistym poziomie wciąż nie łączą nas żadne relacje. Mimo to nie potrzebuję tego. Potrzebuję jedynie Estebana, który pracuje jak najciężej dla zespołu. Dla mnie jest to zupełnie wystarczające. Chcę pokonać każdego na torze, moja koncentracja nie spoczywa tylko na nim. Radząc sobie ze wszystkimi poradzę sobie również z nim. Muszę pozostać skupiony na sobie, nie na naszym pojedynku.

Gasly komentując również nieudany sezon 2023 w wykonaniu Alpine, dodał: Brakowało nam mocy, szczególnie z systemów odzyskiwania energii. Z kolei od strony pakietu aerodynamicznego nie zrealizowaliśmy naszych celów. Mieliśmy kilka dużych pakietów poprawek, ale nie da się ich porównać do tego co przygotował McLaren. Z kolei Aston zaliczył dużo lepszy start, choć na pewnym etapie zdołaliśmy się do nich zbliżyć. Finalnie nie wyszło to tak jak oczekiwaliśmy.