Susie Wolff wytoczyła pozew przeciw FIA

Jest to pokłosie śledztwa, jakie Federacja wszczęła w grudniu ubiegłego roku.
21.03.2410:36
Mateusz Zimmermann
842wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sussie Wolff zdecydowała się na złożenie pozwu przeciwko Międzynarodowej Federacji Samochodowej.

Była zawodniczka Williamsa, a obecnie dyrektorka zarządzająca F1 Academy, znalazła się pod lupą FIA z powodu konfliktu interesów z swoim mężem - Toto Wolffem.

FIA podejrzewała, iż Susie Wolff może przekazywać tajne informacje swojemu mężowi. Po 48 godzinnym śledztwie, które doprowadziło do odrzucenia wszystkich podejrzeń, Susie Wolff postanowiła wytoczyć pozew przeciwko FIA z racji braku publicznych przeprosin.

W poście w mediach społecznościowych, wydanym przed Grand Prix Australii, Wolff napisała: Mogę potwierdzić, że osobiście złożyłam skargę karną we francuskich sądzie, w związku z oświadczeniami złożonymi o mnie przez FIA w grudniu ubiegłego roku. Wciąż nie było żadnej przejrzystości ani odpowiedzialności w odniesieniu do postępowania FIA i jej personelu w tej sprawie. Czuję, że bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby wstać, nazwać niewłaściwe zachowanie i upewnić się, że ludzie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. Chociaż niektórzy mogą myśleć, że milczenie uwalnia ich od odpowiedzialności, to odpowiedź brzmi «nie».

Wolff podzieliła się informacją w sprawie pozwu kilka godzin po oczyszczeniu prezesa FIA z zarzutów w sprawie ingerencji wyników o GP Arabii Saudyjskiej 2023 i próbie opóźnienia homologacji toru w Las Vegas.