Aramco chce przejąć zespół Astona Martina?

Saudyjski koncern, według informacji medialnych, ma ambitne plany wobec teamu z Silverstone.
21.03.2410:47
Mateusz Zimmermann
936wyświetlenia
Embed from Getty Images

Saudi Aramco zabiega o przejęcie teamu Astona Martina w Formule 1.

Informacje w tej sprawie przynosi Formu1a.uno. Włoski portal sugeruje, że w przypadku realizacji planów saudyjskiego koncernu, team z Silverstone mógłby on nakłonić do współpracy cenionych inżynierów Red Bulla a nawet trzykrotnego mistrza świata - Maxa Verstappena.

Pomimo uspokojenia sytuacji wewnątrz austriackiego zespołu, w mediach społecznościowych krążą plotki na temat sporów w najwyższych kręgach władzy. Do konfliktu miała doprowadzić idea wydzielenia Red Bull Racing jako osobnej spółki z Christianem Hornerem jako dyrektorem generalnym.

W listopadzie 2023, Lawrence Stroll sprzedał mniejszościowe udziały w zespole Aston Martin Formula 1 amerykańskiej firmie Arctos Partners. W Dżuddzie stało się jasne, że zainteresowanie Saudyjczyków ogromnym zaangażowaniem rośnie.

Uważa się, że Grand Prix Arabii Saudyjskiej było idealnym miejscem rozpoczęcia rozmów na temat dalszych celów saudyjskiego koncernu. Poza przejęciem ekipy z rąk Lawrence'a Strolla, za cel obrano pozyskanie Maxa Verstappena i Adriana Newey'a.

Ekipa z Silverstone również chce wykorzystać zamieszanie jakie towarzyszy na początku sezonu 2024. Ponad to uważa się, iż program jednostek napędowych Red Bull Ford zalicza opóźnienie, a jego wyniki nie są satysfakcjonujące. Może to skłaniać Maxa Verstappena do wykonania podobnego ruchu, jak jego były partner z teamu - Daniel Ricciardo - który przed sezonem 2019 przeszedł do Renault, ekipy ze sprawdzoną jednostką napędową.

W mediach społecznościowych pojawią się także plotki, iż Adrian Newey prowadzi zaawansowane rozmowy z Ferrari.