The Race: Audi traktuje Ocona jako alternatywę dla Sainza

Aktualny duet Alpine ma być również na radarze Williamsa.
16.04.2419:07
Mateusz Szymkiewicz
980wyświetlenia
Embed from Getty Images

The Race informuje, że Audi traktuje Estebana Ocona jako alternatywę dla Carlosa Sainza na sezon 2025.

Niemiecki producent, który od 2026 roku utworzy fabryczny zespół na bazie Saubera, ma być już na etapie kompletowania składu kierowców. Faworytem Audi jest Carlos Sainz, który po ostatnim wyścigu tego sezonu pożegna się z Ferrari.

Mimo to Hiszpan, który ma pozostawać nieprzekonany do projektu zespołu, rzekomo otrzymał czas na decyzję do połowy kwietnia, przed Grand Prix Chin. Według licznych publikacji z Włoch oraz Niemiec, Sainz miał już dojść do porozumienia z Mercedesem, rezygnując z perspektywy startów dla Audi.

Edd Straw z The Race informuje, że drugim wyborem producenta z Ingolstadt ma być aktualny reprezentant Alpine - Esteban Ocon. Francuz, który ma na koncie zwycięstwo oraz dwie wizyty na podium, pozostaje bez umowy na 2025 rok z pogrążoną w kryzysie stajnią z Enstone. W podobnej sytuacji jest jego partner Pierre Gasly i jak dodaje The Race, zainteresowanie duetem Alpine wykazuje również Williams.

Niezmiennie drugi kokpit Saubera na 2025 rok ma zostać powierzony Nico Hulkenbergowi, który obecnie broni barw Haasa. Umowa Niemca miałaby przewidywać starty dla Audi podczas debiutanckiego sezonu.