RacingNews365: Hulkenberg zostanie kierowcą Audi

Niemiec ma dołączyć do zespołu już od przejściowego sezonu 2025.
25.04.2410:30
Mateusz Szymkiewicz
1036wyświetlenia
Embed from Getty Images

RacingNews365 informuje, że Nico Hulkenberg zdecydował się na transfer do Audi. Niemiec ma dołączyć do ekipy w przejściowym sezonie 2025 pod identyfikacją Kick Sauber.

Niemiecki producent ma być bardzo aktywny na rynku kierowców, próbując już teraz skompletować skład na debiutancką kampanię. Priorytetem koncernu z Ingolstadt ma być aktualny reprezentant Ferrari - Carlos Sainz, jednakże w tym samym czasie trwały gorączkowe poszukiwania drugiego kierowcy.

Według ustaleń RacingNews365, od nowego roku powrót do Hinwil zaliczy Nico Hulkenberg, który miał już podjąć decyzję o odejściu z Haasa. Niemiec reprezentował barwy Saubera w sezonie 2013, kolejne lata spędzając między innymi w Force India oraz Renault.

Audi miało szczególnie zależeć na pozyskaniu niemieckiego kierowcy, a w przypadku Hulkenberga dochodzi bogate doświadczenie z ponad dwustu startów w Formule 1. Nie jest jednak jasne kiedy może zostać ogłoszona umowa z 36-latkiem, a także jak długie porozumienie udało się wypracować. Według wcześniejszych spekulacji, Hulkenberg mógłby liczyć na miejsce w Audi do 2027 roku włącznie.

W przypadku Carlosa Sainza publikacja RacingNews365 informuje, że Hiszpan ma wstrzymywać ostateczną decyzję przez niejasny status Maksa Verstappena w Red Bullu. Holender ma być kuszony przez Mercedesa i w sytuacji, w której zaakceptuje rzekomą ofertę producenta, rynek kierowców może zaliczyć kolejne trzęsienie ziemi.

Menedżer Sainza - Carlos Onoro, deklaruje, iż przyszłość 29-latka na pewno nie wyjaśni się przed Grand Prix Miami. Nie, nie, nie! Zapewniam was, że możecie spać spokojnie między wyścigami w Chinach a Miami. Z naszej strony nie spodziewajcie się żadnych dużych wiadomości. Nadal uczestniczymy w tej grze, dopiero przekonamy się jaki będzie rezultat.