Sainz dementuje spekulacje o przerwanych rozmowach z Audi

Antonio Lobato informuje, że Hiszpan skoncentrował się na Red Bullu i Mercedesie.
03.05.2416:55
Mateusz Szymkiewicz
429wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz zdementował doniesienia, jakoby przerwał negocjacje z Audi przed sezonem 2025.

Hiszpan jest na etapie poszukiwania nowego miejsca startów od przyszłorocznych zmagań. Kierowca uważany jest za faworyta do Kick Sauber, który od sezonu 2026 będzie fabrycznym zespołem Audi.

Niemiecki producent ogłosił już pozyskanie Nico Hulkenberga, jednakże w przypadku jego partnera nie ujawniono żadnych informacji. Według hiszpańskiego dziennikarza Antonio Lobato, Kick Sauber wkrótce ogłosi identyfikację kolejnego kierowcy i nie będzie nim Carlos Sainz. Jego zdaniem, aktualny reprezentant Ferrari zdecydował się zaryzykować i podjąć walkę o miejsca w Red Bullu lub Mercedesie.

Sainz zapytany w Miami o ustalenia Lobato, odpowiedział: To nieprawda. Jak już mówiłem, są rzeczy, które nie zależą ode mnie i muszę poczekać nim dokonamy finalizacji. W międzyczasie nie doszło do jakiegokolwiek przerwania rozmów. Nadal negocjujemy z różnymi ludźmi, jednakże trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zrobimy to co uważamy za słuszne, a inni w tym czasie dokonają wyborów we własnych obszarach.

Z pewnością, mój ojciec zawsze wypowiadał się pochlebnie o Audi i ma pełne przekonanie, że ich projekt w Formule 1 okaże się sukcesem. Śledząc Grupę Volkswagena w sportach motorowych, niezależnie czy mówimy o Porsche lub Audi, zawsze udawało im się wygrywać i to istotny czynnik do rozważenia. Mimo to moja decyzja będzie zależała od dużo większej liczby aspektów.

Mam wielką nadzieję, że Audi będzie zdolne do zwycięstw, ponieważ to będzie oznaczało, iż więcej niż jeden samochód może walczyć w czołówce. Są ogromną marką i życzę im wszystkiego najlepszego niezależnie czy od tego, czy są moją opcją lub nie. Moja jedyna pewność jest taka, że chcę dokonać dobrego wyboru. To dlatego potrzebuję trochę więcej czasu i chcę sprawdzić wszystkie dostępne opcje.

Jeśli chodzi o Nico [Hulkenberga] i jego przejście do Audi, to ma to całkowity sens dla niego. Uważam go za świetnego kierowcę. Miałem już okazję przekonać się o jego talencie i ta umowa jest dla niego świetną sprawą. Gratuluję im wyboru, a także jemu. W ostatnim czasie pokazuje się w Haasie z naprawdę dobrej strony - zakończył Hiszpan.