Tajlandia bliska organizacji Grand Prix od 2027 roku

Premier państwa kontynuował rozmowy z F1 podczas weekendu na Imoli.
20.05.2417:45
Mateusz Szymkiewicz
843wyświetlenia


Autosport informuje, że Tajlandia jest coraz bliżej porozumienia z Formułą 1 w sprawie organizacji Grand Prix od 2027 roku.

Podczas weekendu na Imoli wizytę złożył premier państwa - Srettha Thavisin. Tajlandczyk odbył rozmowę z prezesem Formuły 1 - Stefano Domenicalim, a także przedstawicielami Liberty Media. Tematem rozmów była organizacja wyścigu na ulicach Bangkoku i była to kontynuacja dyskusji, która po raz pierwszy odbyła się w kwietniu, kiedy to Domenicali osobiście odwiedził Tajlandię.

Docelowo Grand Prix na ulicach stolicy miałoby zostać rozegrane najwcześniej w 2027 roku. Niewykluczone, że miejsce w kalendarzu dla Tajlandii oraz Bangkoku zwolniłaby właśnie Imola, na której toczyły się dyskusje. Umowa włoskiego obiektu na organizację zmagań Formuły 1 wygasa po edycji w sezonie 2025.

Zgodnie z intencją Rządu Tajlandii, by zorganizować wyścig Formuły 1 w najbliższej przyszłości, złożyłem wizytę na torze Imola i odbyłem rozmowy z Formula One Group. Jest to zbieżne z polityką Tajlandii dotyczącą sprowadzania światowych wydarzeń do kraju - przekazał Srettha Thavisin za pośrednictwem platformy X.