Canal Plus: Alpine zorganizuje testy z udziałem Doohana i Schumachera

Prywatna sesja na Paul Ricard ma wyłonić nowego kierowcę na sezon 2025.
21.06.2421:58
Mateusz Szymkiewicz
640wyświetlenia
Embed from Getty Images

Francuskie Canal Plus informuje, że zespół Alpine ma w planach prywatne testy z udziałem Jacka Doohana oraz Micka Schumachera, które wyłonią nowego kierowcę na sezon 2025.

Stajnia z Enstone z końcem roku rozstanie się z Estebanem Oconem, poszukując obecnie jego następcy. Wśród kandydatów do wakatu padają nazwiska aktualnego trzeciego kierowcy - Jacka Doohana, a także zawodnika rezerwowego Mercedesa - Micka Schumachera.

Według ustaleń Canal Plus, Alpine zdecydowało się na zorganizowanie prywatnych testów na torze Paul Ricard z wykorzystaniem bolidu A522. Sesja ma zostać rozegrana 4 lipca. Za kierownicą zasiądą Australijczyk oraz Niemiec, co ma posłużyć za miarodajne porównanie oraz wyłonienie nowego kierowcy na przyszłoroczne mistrzostwa.

Zdaniem Autosportu, na korzyść Doohana ma przemawiać obecność w Alpine nowego doradcy Flavio Briatore. Włoch jest współodpowiedzialny za prowadzenie kariery 21-latka. Brytyjska publikacja nie wyklucza również scenariusza, w którym powrót do Enstone zalicza były junior producenta - Guanyu Zhou.