Bottas sugeruje pozostanie w Mercedesie na sezon 2026

Coraz więcej wskazuje na to, że Cadillac zdecydował się postawić na Sergio Pereza.
01.06.2510:43
Mateusz Szymkiewicz
298wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas zasugerował, że pozostanie w roli trzeciego kierowcy Mercedesa w sezonie 2026.

Fin wypadł z tegorocznej stawki nie otrzymując propozycji nowej umowy od Saubera. Aktualnie kierowca jest związany z Mercedesem, gdzie pełni funkcję rezerwowego zawodnika oraz mentora Andrei Kimiego Antonellego, wspierając jego debiutancką kampanię w Formule 1.

Mimo to Bottas wielokrotnie podkreślał, iż jego celem jest powrót do rywalizacji na torach Grand Prix. 35-latek szczególnie był zainteresowany projektem jedenastego zespołu Cadillaca, który zadebiutuje w F1 w sezonie 2026.

Coraz więcej jednak wskazuje na to, iż amerykańska ekipa zdecyduje się postawić na Sergio Pereza. Bottas pytany o swoje przyszłoroczne plany ujawnił, że wkrótce rozpocznie z Mercedesem współpracę w symulatorze nad przyszłorocznym samochodem.

Mieliśmy rozpocząć już dwa tygodnie temu, ale nasz symulator przestał działać. W przyszłym tygodniu mamy zaplanowaną kolejną sesję. Prawdopodobnie podejmę się pierwszych prac ukierunkowanych na sezon 2026 oraz zrozumienie różnic względem tego roku - powiedział Bottas dla hiszpańskiego Soy Motor.

Sergio Perez, który widziany był ostatnio Puebli na festiwalu De las Ideas, pytany o swoje plany na sezon 2026, odparł: Nie wiem co się wydarzy. Mam świadomość tego, że nie zakończyłem swojej kariery tak jak bym chciał, ani tak jak na to zasłużyłem. Jeżeli wrócę, to chcę być zaangażowany w projekt, który będzie istotny oraz motywujący mnie. Gdy tak się stanie, ponownie będę w stawce.