Luke Browning wystąpi w pierwszym treningu przed GP Meksyku

Trzeci aktualnie kierowca mistrzostw F2 przejmie samochód Carlosa Sainza.
13.10.2517:08
Maciej Wróbel
4wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams potwierdził, że w pierwszym treningu przed Grand Prix Meksyku jeden z jego bolidów poprowadzi Luke Browning.

23-letni Browning, który od dwóch lat pozostaje związany z akademią Williamsa, zastąpi Carlosa Sainza podczas pierwszego treningu przed przyszłotygodniowym Grand Prix Meksyku. Dla Brytyjczyka będzie to trzeci występ podczas weekendu wyścigowego F1 - wcześniej w tym sezonie Browning zasiadł za kierownicą FW47 w Bahrajnie, zaś swój debiut zanotował w treningu przed ubiegłorocznym Grand Prix Abu Zabi.

Jestem niezmiernie wdzięczny zespołowi Williams za otrzymanie kolejnej szansy na występ w treningu, by móc doświadczyć jazdy FW47 po raz drugi - powiedział Browning. Ciężko pracowałem, by przygotować się na tę sesję, aby móc jak najlepiej wykorzystać tę wspaniałą szansę i pomóc zespołowi w przygotowaniu się do nadchodzącego weekendu wyścigowego.

Nie mogę się doczekać powrotu za kierownicę bolidu F1 i jestem niesamowicie wdzięczny wszystkim w akademii oraz w Williamsie za ich zaufanie i wsparcie.

Brytyjczyk utrzymuje się również w walce o tytuł mistrzowski w Formule 2. Na dwie rundy przed końcem sezonu Browning zajmuje trzecią pozycję w tabeli ze stratą 27 punktów do prowadzącego Leonardo Fornarolego i ośmiu do drugiego Jaka Crawforda.

Dyrektor sportowy Williamsa, Sven Smeets, dodał: Luke ma jak dotąd mocny sezon w Formule 2, regularnie prezentując przy tym swoje tempo na różnego rodzaju obiektach i w różnych warunkach. Stale wspiera również zespół poprzez swoją pracę w symulatorze i podczas testów za kierownicą starszych bolidów, które dobrze przygotowały go na kolejny trening.

Nie możemy się doczekać, aż zobaczymy go na torze w Meksyku, gdzie będzie kontynuował zbieranie doświadczenia jako kierowca Williams Racing Academy.