Podsumowanie testów zespołu Ferrari na torach Jerez i Mugello

17.09.0400:00
Marek Roczniak
918wyświetlenia
KierowcaKonstruktorOp.Czas okr.Okr.
Czasy uzyskane na torze Jerez (wtorek)
Rubens BarrichelloFerraribri1:17.42174
Czasy uzyskane na torze Jerez (środa)
Rubens BarrichelloFerraribri1:16.09389
Czasy uzyskane na torze Jerez (czwartek)
Michael SchumacherFerraribri1:16.92083
Czasy uzyskane na torze Jerez (piątek)
Michael SchumacherFerraribri1:18.64075
Czasy uzyskane na torze Mugello (wtorek)
Luca BadoerFerraribri1:20.93071
Czasy uzyskane na torze Mugello (środa)
Andrea BertoliniFerraribri1:23.86160
Czasy uzyskane na torze Mugello (czwartek)
Luca BadoerFerraribri1:21.566104
Czasy uzyskane na torze Mugello (piątek)
Luca BadoerFerraribri1:20.12391
Piątek był czwartym i zarazem ostatnim dniem testów zespołu Ferrari w tym tygodniu. Włoska stajnia obecna była na dwóch torach - Jerez i Mugello.
Pierwszego dnia, tj. we wtorek, testy na hiszpańskim torze Jerez przeprowadzał Rubens Barrichello w towarzystwie kierowcy z zespołu Sauber - Felipe Massy, koncentrując się na sprawdzaniu opon Bridgestone. Tymczasem kierowca testowy Ferrari - Luca Badoer obecny był na torze Mugello, a do jego obowiązków oprócz testowania opon należała także praca nad elektroniką bolidu F2004.

W środę Barrichello kontynuował testy opon na torze Jerez, natomiast Badoer udał się na inny włoski tor - Fiorano, aby dokonać ostatniego sprawdzenia samochodów, które zostaną użyte w wyścigu o Grand Prix Chin. Na torze Mugello zastąpił go kierowca testowy Ferrari Maserati Group - Andrea Bertolini, pracując nad aerodynamiką i elektroniką tegorocznego bolidu.

W czwartek na torze Jerez pojawił się Michael Schumacher. Niemiec zastąpił Barrichello i kontynuował zapoczątkowane przez Brazylijczyka testy opon na najbliższe wyścigi. Towarzystwa dotrzymywał mu zaproszony przez zespół Sauber do testów mistrz F3000 - Vitantonio Liuzzi. Tymczasem Badoer powrócił na tor Mugello i podobnie jak Schumacher przeprowadzał testy opon. Obaj kierowcy na torach Jerez i Mugello pozostali do piątku, kończąc dzisiaj czterodniowy program testów, którego głównym celem było sprawdzenie przygotowanych przez firmę Bridgestone opon na ostatnie wyścigi sezonu. Łącznie Badoer, Barrichello, Bertolini i Schumacher przejechali w tym tygodniu blisko 650 okrążeń.

Źródło: Ferrari.com, pitpass.com