Kubica powiększa przewagę w Rajdzie Sardynii

Polak wygrał trzy kolejne oesy w klasie WRC2, w generalce prowadzi Ogier
21.06.1317:59
Paweł Zając
2375wyświetlenia

Robert Kubica i Maciej Baran jeszcze bardziej powiększyli swoje prowadzenie w Rajdzie Sardynii dzięki trzem oesowym zwycięstwom.

Podczas ponownych przejazdów tych samym prób, co podczas pierwszej pętli Polak był szybszy od rywali o kolejno 11,5; 0,3 oraz 36,1 sekundy.

To pozwoliło mu na powiększenie prowadzenia w klasie WRC2 do ponad minuty i 48 sekund. Drugi jest Sepp Wiegand, a trzeci Jurij Protasow, który mieści się jeszcze w dwóch minutach straty do Kubicy.

W klasyfikacji generalnej nadal przewodzi Sebastien Ogier, choć kierowca Volkswagena wygrał tylko ponowny przejazd najdłuższego odcinka Monte Lerno. Pozostałe dwa oesy padły łupem Thierry Neuville'a w Fordzie, który awansował dzięki temu na trzecie miejsce w generalce. Drugi nadal jest Hirvonen, jednak zawodnik Citroena traci już ponad 40 sekund do Ogiera.

Michał Kościuszko podczas drugiej pętli notował podobne wyniki, co wcześniej i po dwunastym, dziesiątym i dziewiątym miejscu nadal utrzymuje 9 pozycję w klasyfikacji generalnej.

Dziś na zawodników czekają jeszcze dwa przejazdy odcinka Gallura. Start pierwszego z nich zaplanowano na 19:23.

KOMENTARZE

2
oxiplegatz
21.06.2013 11:06
@radish Brzmi to optymistycznie, choć to nie takie proste. Ale trzymam kciuki za powrót Roberta do F1.
radish
21.06.2013 07:43
Z bloga Mateusza Cieślickiego: Bardzo ciekawą wypowiedź Roberta zamieszcza serwis autosprint: "Czekając na kolejny OS przedstawiam Wam bardzo ciekawą wypowiedź Roberta dla magazynu Autosprint: "Jestem bardzo zadowolony z postępów, jakie uczyniłem. Jeździłem w symulatorze F1 całkowicie o własnych siłach, bez żadnych zewnętrznych urządzeń. Oczywiście symulator nie oddaje przeciążeń bocznych obecnych na torze, ale wysiłek podczas skręcania i naciskania pedałów jest identyczny. Nie mam planów kolejnych testów, czekam na jakieś wyzwanie, myślę, że teraz mógłbym testować na 80% torów. Bolid Mercedesa sprzyjałby mi, bo on akurat jest nieco szerszy od innych. Gdy przyjdzie to wyzwanie, to będę miał motywację, aby zrzucić kilka kilogramów nadwagi, które mam teraz."