Ivan Capelli będzie odpowiedzialny za przyszłość Monzy w kalendarzu F1

Włoch zapewnia, że zrobi wszystko co w jego mocy, by osiągnąć nowe porozumienie z FOM.
25.07.1413:54
Nataniel Piórkowski
806wyświetlenia

Były kierowca Formuły 1- Ivan Capelli będzie odpowiedzialnym za zabezpieczeniem przyszłości Monzy w kalendarzu królowej sportów motorowych.

Capelli, który wziął udział w 98 wyścigach Grand Prix pomiędzy latami 1985-1993, uzyskał miejsce w radzie dyrektorów Automobile Club di Milano - organu zarządzającego torem zlokalizowanym w Parku Królewskim. Włoch przyznaje teraz, że zrobi wszystko by uratować miejsce Monzy w Formule 1.

Na tydzień przed spotkaniem w sprawie przyszłości Grand Prix Włoch na Monzy, Capelli zaznacza, że czyni starania do stworzenia warunków umowy, które zadowolą szefa FOM - Berniego Ecclestone'a i pozwolą na modernizację obiektu, którego infrastruktura odbiega już od standardów F1.

Czytałem w prasie że Bernie nie jest zadowolony z porozumienia komercyjnego funkcjonującego do tej pory. Do teraz nie miałem ku temu żadnej okazji, ale przypuszczam że na przestrzeni kilku najbliższych tygodni pojawi się szansa wymienienia z nim kilku idei. W przyszłym tygodniu odbędzie się w tej sprawie pierwsze oficjalne spotkanie i oczywiście będziemy skłaniali się do kontynuowania tego, co robiliśmy do tej pory. Monza to jedna z najstarszych aren Grand Prix i chcielibyśmy zapewnić jej miejsce w kalendarzu po sezonie 2015, zdając sobie przy tym sprawę z faktu, że Bernie zawsze naciska wszystkich na swoje warunki - wyjaśniał Capelli dziennikarzom Autosportu.

Capelli dał także jasno do zrozumienia, że jest otwarty na poczynienie inwestycji związanych z zapleczem infrastrukturalnym toru. Myślę że Monza potrzebuje kroku naprzód bo niemożliwe jest, aby przetrwała w stanie, w którym znajduje się teraz. Potrzebujemy czegoś, co zmieni tę sytuację. Jeśli chodzi o zespoły, to garaże są obecnie średnie. Naszym celem jest też poprawa warunków dla fanów.

Pytany o szansę dołączenia do rady dyrektorów byłego szefa Ferrari - Stefano Domenicaliego, Capelli odrzekł: Oczywiście Stefano jest bardzo istotnym źródłem jeśli chodzi o doświadczenie i umiejętności. Chciałbym w przyszłości współpracować z nim w celu osiągnięcia porozumienia z Berniem.