Dennis: McLaren zmieni barwy tylko wtedy kiedy pozyska dużego sponsora

Brytyjczyk uważa, że obecne malowanie ekipy jest jego standardowym
03.02.1521:53
Mateusz Szymkiewicz
2193wyświetlenia

Ron Dennis ujawnił, że malowanie na bolidach McLarena ulegnie zmianie dopiero wtedy, gdy do ekipy zdecyduje się dołączyć duży sponsor.

Nowy model posiada standardowe barwy, czyli chrom, czerń, a także od tego roku odrobinę czerwonych akcentów w okolicach nosa oraz lusterek. Zdaniem fanów, tegoroczne malowanie bolidu niewystarczająco symbolizuje rozpoczęcie nowej ery w historii ekipy, czyli zakończenie wieloletniej współpracy z Mercedesem i związanie się z Hondą.

Jak ujawnił dyrektor grupy McLaren - Ron Dennis, malowanie na bolidach ekipy ulegnie zmianie, aczkolwiek dopiero wtedy, gdy uda się pozyskać dużego sponsora. Dokładnie takie same dyskusje mamy wewnątrz zespołu: wszyscy ludzie mówią dlaczego nie powrócimy do pomarańczowego, ponieważ to stare barwy McLarena. Ja im wtedy odpowiadam «Właśnie to powiedziałeś, to stare barwy McLarena. Dlaczego mamy do nich powracać?». Co mam więc zrobić? Stworzyć estetyczne malowanie? Tylko w jakim celu? To jest malowanie McLarena. Od zawsze ta kombinacja kolorów była nasza i zmieniała się tylko z komercyjnych powodów. Nie dokonam zmiany bo kilka osób w zespole chce powrotu do pomarańczowego czy żółtego.

Sytuacja, w której nasz samochód będzie miał zielone malowanie okaże się dosyć jasna, wszyscy będziecie wiedzieć, że udało nam się podpisać wielką umowę sponsorską. Więc po co reagować na to [krytykę] na Twitterze? Tak, możemy zmienić kolory. Tak, możemy zdecydować się na bardziej odważny ruch. Tak, możemy zrobić każdą z tych rzeczy. Ale dajcie mi tylko powód dlaczego mielibyśmy to robić? Jeżeli jedynym powodem jest estetyka, to nie jest on dla mnie wystarczający. Nie martwcie się, dokonamy zmiany. Nie mogę jednak tylko powiedzieć kiedy.

KOMENTARZE

8
badyl
04.02.2015 07:10
[quote="derwisz"]W obecnych barwach McLaren ginie w peletonie, nie wyróżnia się.[/quote] Najwidoczniej mają to w ... no właśnie tam :-) Po drugie naprawdę barwy neutralne mają swoich zwolenników, najwidoczniej Ron do nich należy (ja na przykład też, w moim mieszkaniu jest bardzo dużo bieli, szarości, czerni, nie ma za to praktycznie intensywnych kolorów). Wielu uważa coś takiego za "chłodne", ja natomiast się w czymś takim bardzo dobrze czuję, a po pół roku mieszkania w jakiś żółciach, fioletach, pomarańczach, czy innych różach zaczynam źle to znosić. Kwestia gustu po prostu. Ja na przykład jak widzę tegorocznego Saubera to mam lekki odruch wymiotny ;-) Zresztą te rozmowy o kolorach i malowaniach przypominają mi: -Kochanie, jaki chcesz samochód? -Różowy
derwisz
04.02.2015 06:09
Podaje dobry powód: W obecnych barwach McLaren ginie w peletonie, nie wyróżnia się.
badyl
04.02.2015 02:15
[quote="enstone"]Więc jakie są ich barwy?[/quote] Przecież Ron wyraźnie odpowiedział na to pytanie: kiedyś to był pomarańcz (ale to już było i nie wróci więcej... przynajmniej za Rona), od pewnego czasu jest to chrom/czerń. Jedynym powodem dla jakiego inne kolory mogą wejść w grę jest duży sponsor (na przykład za czasów Marlboro były biało-czerwone, ale czyje to barwy to proponuję obejrzeć podstawową paczkę tych fajek i ocenić) i jeżeli w końcu taki się trafi to wtedy obecny bolid zostanie najprawdopodobniej przemalowany. [quote="enstone"]Moim zdaniem pomarańczowe, a nie jak tutaj Ron mówi[/quote] No skoro wiesz lepiej to po co pytasz :-)
Kamikadze2000
04.02.2015 01:21
Barwy nie są złe - trochę przypominają BrawnGP - chodzi o poprowadzenie linii wzdłuż krawędzi nosa. Mogliby zrobić taką niespodziankę, jak oni w 2009 roku. :))
Simi
04.02.2015 06:29
Nie sądzę, by się zmieniło. Skoro Ron daje do zrozumienia, że tak nie będzie, to pewnie nie będzie, choć jeszcze niedawno słyszałem, że potwierdzono, że to tylko malowanie przejściowe (??)
ICEman
03.02.2015 11:59
szef na farbę pożałował, tak to wygląda obecnie, ale podejrzewam że te malowanie silą rzeczy się zmieni
Sar trek
03.02.2015 11:00
To za sprawą Dennisa McLaren przybrał chromowy kolor i w sumie dziwne by było, gdyby on sam z niego zrezygnował. Można przyjąć, że biało-czerwony to były barwy Marlboro, a nie McLarena, więc kiedyś barwami tego zespołu był pomarańczowy, a potem po kilku barwach sponsorów McLaren przybrał kolor chromu.
enstone
03.02.2015 10:09
Czy zespół może diametralnie zmienić barwy podczas sezonu.? To jest malowanie McLarena. Od zawsze ta kombinacja kolorów była nasza i zmieniała się tylko z komercyjnych powodów. Srebrno-czarny kolor był z powodu Mercedesa oraz sponsoringu WEST od 1996. Biało-czerwony z czasów Marlboro 1973-96, no i pomarańczowy od początku założenia 1963-73. Jak by nie patrzeć to najdłużej jeździli ze sponsoringiem Marlboro 23 lata. Więc jakie są ich barwy.? Moim zdaniem pomarańczowe, a nie jak tutaj Ron mówi, że ta kombinacja była ich od zawsze, pytam kiedy.?