Autosport: Dennis odejdzie z funkcji dyrektora McLaren Group

Obecny kontrakt Brytyjczyka wygasa wraz z końcem bieżącego roku.
19.10.1610:47
Nataniel Piórkowski
2383wyświetlenia


Ron Dennis przygotowuje się do ustąpienia z funkcji prezesa i dyrektora wykonawczego McLaren Group - ustalili dziennikarze magazynu Autosport.

Obecny kontrakt Brytyjczyka wygasa wraz z końcem bieżącego roku. Odejście Dennisa, związanego z McLarenem od września 1980, będzie oznaczało koniec ważnej epoki dla firmy z Woking.

Zmiana na funkcji dyrektora wykonawczego Technology Group dotknie wszystkie działy McLarena za wyjątkiem dywizji odpowiadającej za produkcję samochodów drogowych.

Dennis powrócił na funkcję dyrektora wykonawczego Grupy w styczniu 2014 roku, dysponując w niej 25-procentowym pakietem udziałów. Od tego czasu zabiegał o przejęcie pełnej kontroli, planując wykupienie pakietów należących do bahrajńskiego funduszu inwestycyjnego Mumtalakat (50%) i wieloletniego udziałowca McLarena - Mansoura Ojjeha (25%).

Autosport donosi, że terminy realizacji tych celów nie zostały dopełnione.

Poproszony przez redakcję brytyjskiego magazynu o komentarz, rzecznik McLarena powiedział: W odpowiedzi na pytanie, Ron Dennis jednoznacznie zapewnił, że nie ustępuje ze swojej funkcji. Co więcej pozostaje prezesem i dyrektorem wykonawczym McLaren Technology Group i utrzymuje 25-procentowy pakiet udziałów w Grupie, równy temu, jakim dysponuje Mansour Ojjeh.

Przez wiele lat, a w zasadzie dekad, udziałowcy McLarena często nawiązywali dialog w sprawie ewentualnych ruchów kapitałowych i reorganizacji, a Ron i Manosur zawsze byli kluczowymi postaciami dla tych rozmów. Ich ostatnie kontakty można zatem zakwalifikować jako "kolejne, nie różniące się od poprzednich". Jednakże byłoby czymś nieodpowiednim ujawniać szczegóły tych negocjacji, które z wiadomych względów pozostają prywatne i poufne - dodał.

KOMENTARZE

4
Karol24
19.10.2016 07:19
@MairJ23 On nie ustąpi. Ale reszta akcjonariuszy ma większość, więc jak będą chcieli to go zwolnią.
enstone
19.10.2016 07:06
W pierwszej kolejności to Bulion powinien polecieć ....
MairJ23
19.10.2016 05:21
@fitipaldi666 to jest bardzo dobre pytanie :) bo ten artykul w sumie na nie nie odpowiada tylko podaje dwie sprzeczne informacje wiec...Autosport tu nic nie ujawnia tylko zapyttuje czy kontrakt Rona bedzie przedluzony :) [quote]W odpowiedzi na pytanie, Ron Dennis jednoznacznie zapewnił, że nie ustępuje ze swojej funkcji.[/quote]
fitipaldi666
19.10.2016 03:12
Odchodzi z F1 czy nie?