Renault potwierdza renegocjację umowy z Red Bullem

Carlos Ghosn poinformował również, że koncern nie będzie już więcej dostawcą jednostek
15.09.1519:09
Mateusz Szymkiewicz
2806wyświetlenia


Renault potwierdziło rozmowy mające na celu renegocjowanie umowy z Red Bullem, a ponadto poinformowało, iż nie będzie już pełniło funkcji dostawcy jednostek napędowych.

Francuski producent dysponuje jednym z najsłabszych silników w stawce, który w dodatku jest bardzo awaryjny i zmusił obu kierowców Red Bulla do skorzystania już z siódmej puli podzespołów na torze Monza. Z tego powodu od bardzo długiego czasu mówiło się, jakoby austriacki koncern chciał rozwiązać swoją umowę z Renault ważną do końca 2016 roku.

Teraz jak poinformował dyrektor koncernu z Viry - Carlos Ghosn, w chwili obecnej trwają rozmowy mające na celu renegocjowanie kontraktu, co może oznaczać, iż Red Bull rozpocznie współpracę z innym producentem w sezonie 2016. Brazylijczyk potwierdził również, że Renault nie będzie już pełniło funkcji dostawcy silników, dając do zrozumienia, iż plan dotyczący przejęcia Lotusa jest bardzo poważnie brany pod uwagę.

Powiedzieliśmy bardzo jasno, że nadszedł już koniec - ujawnił 61-latek na salonie we Frankfurcie. Zaalarmowaliśmy już władze Formuły 1, że nie mogą już na nas liczyć w postaci dostawcy jednostek napędowych. To koniec. Będziemy honorować nasze umowy, ale tylko jako producent silników. Myślę, że w chwili obecnej renegocjujemy nasze kontrakty i jest za wcześnie by powiedzieć co uda nam się ustalić.

KOMENTARZE

3
Kamikadze2000
16.09.2015 06:54
I dobrze. Mam jednak nadzieje, że Enstone znowu powróci do czołówki. Niech zostaną przy obecnych barwach. Najlepsze w stawce. :))
kabans
16.09.2015 01:32
Red bull jeszcze zapłacze za silnikami renault
michal132
15.09.2015 07:55
Witamy Renault w F1 :D nareszcie koniec problemów stajni z Enstone :D