Kevin Magnussen prowadzi rozmowy z teamem Renault?

Według The Telegraph Duńczyk może już od tego sezonu dołączyć do francuskiej ekipy.
13.01.1611:34
Nataniel Piórkowski
1355wyświetlenia


Według najnowszych doniesień prasowych, Pastor Maldonado może jeszcze przed startem tegorocznego sezonu stracić swoje miejsce w teamie Renault na rzecz Kevina Magnussena.

Po tym, jak firma z Paryża nabyła większościowy pakiet udziałów w Lotusie, w mediach rozgorzała debata na temat składu kierowców francuskiego zespołu. Jeszcze przed końcem ubiegłego sezonu, Lotus podpisał kontrakty na starty w sezonie 2016 z Jolyonem Palmerem oraz Maldonado, który ma gwarantować wsparcie finansowe w wysokości 50 milionów dolarów rocznie ze strony PDVSA.

Południowoamerykański koncern petrochemiczny zmaga się jednak obecnie z głębokim kryzysem korupcyjnym, co według The Daily Telegraph może w połączeniu z niepewną sytuacją polityczną w Wenezueli negatywnie wpłynąć na przyszłość kariery Maldonado w teamie z Enstone.

Korespondent gazety - Daniel Johnson informuje nawet, że z uwagi na zaistniałą sytuację negocjacje z Renault prowadzi były kierowca McLarena - Kevin Magnussen. Powołując się na swoje źródła Johnson pisze: W ubiegłym tygodniu, przez dwa dni Magnussen był w fabryce w Enstone, aby odbyć rozmowy z wysoką rangą kadrą zarządzającą. Brytyjski dziennikarz zaznacza jednak w swoim artykule, iż bardziej prawdopodobne jest, że ostatecznie Duńczyk zapewni sobie posadę kierowcy rezerwowego.

Rzecznik zespołu odmówił komentarza w tej sprawie.

KOMENTARZE

4
rno2
13.01.2016 11:51
@enstone Myślę, że Lotus wiedział jak się sprawa zakończy. Zresztą gdyby ich Renault nie wykupiło, to prawdopodobnie zespół by nie wystartował w sezonie 2016, więc kierowcy byliby niepotrzebni...
enstone
13.01.2016 11:48
@rno2 To wówczas jeszcze Lotus podpisał kontrakt z Palmerem, gdy rozmowy w sprawie przejęcia się przeciągały, a chodziło jak zwykle o pieniądze bo Palmer podobno też sporo grosza przyniesie.
rno2
13.01.2016 10:54
Też bym tego chciał, ale zapewne w najlepszym wypadku chodzi o rolę kierowcy rezerwowego. Szkoda mi Kevina, bo McLaren zniszczył mu karierę. Oczywiście, mieli prawo go zwolnić po jednym sezonie startów, tylko dlaczego decyzję podjęli dopiero w grudniu, kiedy większość ekip już miała skompletowane składy... Co do Lotusa/Renault - serio nie wiem jakie kierowały nimi pobudki w momencie zatrudniania Palmera. Ani to talent, ani typowy paydriver...
enstone
13.01.2016 10:45
[quote]Według najnowszych doniesień prasowych, Pastor Maldonado może jeszcze przed startem tegorocznego sezonu stracić swoje miejsce w teamie Renault na rzecz Kevina Magnussena. [/quote] Jestem jak najbardziej ZA !!