Haas liczy na powrót do realizacji programu po przerwie na lunch

Zespół stara się rozwiązać skomplikowany problem techniczny w bolidzie VF-16.
01.03.1614:00
Nataniel Piórkowski
718wyświetlenia


Haas ma nadzieję, że po problemach jakie pojawiły się w trakcie porannej części zajęć, Estebanowi Gutierrezowi uda się po południu powrócić do realizacji programu.

Gutierrez pokonał przed przerwą na lunch zaledwie 23 okrążenia, uzyskując czas o 3,6s gorszy od rekordowego osiągnięcia Nico Rosberga. Meksykanin zasugerował, że bliżej nieokreślony problem techniczny okazał się dość skomplikowany dla mechaników i inżynierów Haasa, którzy starają się teraz zrobić wszystko, aby umożliwić powrót bolidu VF-16 na tor podczas popołudniowej sesji.

Mamy trochę problemów. Prawdę mówiąc nadal nie wiemy, gdzie jest ich źródło. Dobrze jest zrobić przerwę i zobaczyć, jak wszystko się rozwija, ale póki co może chodzić o wiele rzeczy. Musimy dokonać dokładnej analizy i zrozumieć problem. Mam nadzieję, że uda mi się wrócić dziś do jazdy. Zespół stara się jak tylko może, aby dowiedzieć się, co się stało i pomóc mi w ponownym wyjeździe z alei serwisowej.

To wciąż testy, a Haas jest w dalszym ciągu nowym zespołem w stawce. Takie rzeczy się zdarzają. Zespół spodziewał się, że do nich dojdzie. Musimy po prostu rozwiązywać wszystkie problemy, z jakimi musimy się mierzyć. Musimy szukać rozwiązań, eliminować wszelkie usterki i niedoskonałości, bo w końcu po to tutaj jesteśmy - podkreślił były kierowca wyścigowy Saubera i tester Ferrari.