Hembery zaskoczony mnogością strategii z nowymi przepisami

Szef sportowy Pirelli nie ukrywa zaskoczenia efektem zmian
13.04.1617:13
Łukasz Godula
907wyświetlenia

Szef sportowy Pirelli, Paul Hembery przyznał, że jest zaskoczony jak wielki efekt przyniosła zmiana przepisów na 2016 rok w kwestii opon.

Przejście na trzy dostępne mieszanki w czasie weekendu Grand Prix spowodowały wiele niespodziewanych spektakli w dotychczasowych zawodach. Pomimo faktu, że to Mercedes w dalszym ciągu wygrywa wyścigi, to byliśmy świadkami wielu różnych strategii wewnątrz mistrzowskiej ekipy, jak również wśród ich rywali. Mnogość strategii jest sporą niespodzianą dla Hembery'ego.

Oczekiwałem lekkiej zmiany i być może niektóre wydarzenia są znaczniejsze od tego czego się spodziewałem, biorąc pod uwagę, że są to opony dobrze wszystkim znane - powiedział Hembery. Nowa jest jedynie mieszanka ultra-miękka, ale jej jeszcze nie używaliśmy, więc zespoły mają spore ilości danych. Jednak rozmawiając ze strategami przed sezonem, chcieliśmy właśnie do tego dojść, wszyscy wspomnieli, że posiadanie trzech mieszanek da wiele różnych opcji w trakcie wyścigu. Jest to interesujące tym bardziej w kwestii sezonu 2017.

Zapytany, czy z biegiem sezonu strategie się upodobnią dzięki pozyskanym danym, odparł: Zobaczymy. Mamy nadzieję, że dalej będzie interesująco na czele stawki. Ostatecznie to bolidy muszą być wystarczająco szybkie, by stoczyć walkę z innymi. Jednak nie możemy krytykować ludzi, którzy wykonali dobrą robotę. Oni tylko dostali przepisy i wykonali dobrą pracę.

KOMENTARZE

3
ROOK
14.04.2016 09:21
[quote="Anderis"]Jeszcze jej nie używaliśmy, więc zespoły mają spore ilości danych? o_O[/quote] [color=white].[/color] Skrót myślowy / skrót w tłumaczeniu — jedyną nową jest mieszanka ultramiękka, której jeszcze nie używaliśmy, a zatem zespoły mają grube pokłady danych o wszystkich mieszankach, które musiały wybierać. Tak jakoś to odczytuję… :)
Anderis
13.04.2016 10:56
"Nowa jest jedynie mieszanka ultra-miękka, ale jej jeszcze nie używaliśmy, więc zespoły mają spore ilości danych." Jeszcze jej nie używaliśmy, więc zespoły mają spore ilości danych? o_O
pancio93
13.04.2016 08:45
Na dokładkę mogli by wycofać przepis nakazujacy czołowej 10 startować na oponach z Q2, bo wiadomo, że zawsze to będzie najmiększa dostępna mieszanka, a tak to mogliby próbować z jeszcze innymi strategiami (start na twardszych). Tak czy siak już to co się teraz dzieje w kwestii opon jest jak najbardziej na duży plus.