Maldonado współpracuje z Pirelli przy rozwoju opon na sezon 2017

Wenezuelczyk testował eksperymentalne ogumienie za kierownicą bolidu GP2
03.05.1611:09
Mateusz Szymkiewicz
1166wyświetlenia


Pastor Maldonado został zaangażowany przez Pirelli do pomocy przy rozwoju opon zaprojektowanych z myślą o sezonie 2017.

Były kierowca Williamsa oraz Lotusa ma za sobą kilka sesji testowych zorganizowanych przez włoskiego producenta. Jak donosi motorsport.com, Wenezuelczyk prowadził bolid GP2 podczas dwudniowej sesji na torze Mugello, a także przez jeden dzień w Barcelonie, otrzymując ogumienie zaprojektowane z myślą o juniorskiej serii, lecz wykonane z materiałów, które mają być używane w przyszłym roku w Formule 1.

Jak możemy przeczytać w raporcie, dotychczasowe prace miały na celu zebranie podstawowych informacji, ponieważ w najbliższych miesiącach planowane są testy przy wykorzystaniu bolidów F1 z sezonów 2014 oraz 2015. Na ten moment pięć zespołów zadeklarowało chęć dostarczenia konstrukcji z 2014 roku, a dokładniej Ferrari, Mercedes, Red Bull, Renault i McLaren, lecz stajnia z Woking nie będzie w stanie tego dokonać, ponieważ wówczas jej bolid nie był napędzany jednostką Hondy. Wiadomo już, że dziś zostanie zorganizowana sesja na torze Fiorano, gdzie Ferrari udostępni model F14 T, a za jego kierownicą zasiądzie Jean-Eric Vergne.

Z kolei w sierpniu mają się rozpocząć testy w bolidzie z sezonu 2015, który będzie dysponował paroma mechanicznymi zmianami oraz pakietem aerodynamicznym, który będzie generował docisk, jakim mają dysponować bolidy od przyszłego roku. Według motorsport.com, na ten moment jedyną przeszkodą jest znalezienie odpowiedniego toru wyścigowego.

KOMENTARZE

2
ENDR
03.05.2016 01:43
No a McLaren nie może wystawić bolidu ze starym silnikiem Merca? Na pewno kilka im tam jeszcze zostało do bolidów pokazowych. Czy byłaby to zbyt duża gafa wizerunkowa - zespół "McLaren-Honda" a jeździ na Mercu...
bartoszcze
03.05.2016 11:52
Vergne już dziś jeździ dla Pirelli w Fiorano jako testowy Ferrari.