Pirelli ujawnia dobór mieszanek na GP Monako

Najbardziej radykalnego wyboru dokonali kierowcy Mercedesa i Red Bulla
17.05.1617:46
Łukasz Godula
1199wyświetlenia
Mercedes i Red Bull będą polegały w dużej mierze na ultra-miękkich oponach w nadchodzącym GP Monako.

Nowe w tym roku opony, które poszerzyły gamę mieszanek, idealnie nadają się do torów ulicznych takich jak Monako, a będą również używane w kolejnym wyścigu w Kanadzie.

Zarówno Lewis Hamilton, jak i Nico Rosberg zdecydowali się na wybór 10 takich kompletów, a jedynie dwóch super-miękkich i jednych miękkich. Tak samo postąpili kierowcy Red Bulla, a z pozostałych zespołów jedynie Kevin Magnussen zdecydował się na tak radykalny wybór.

Partner Magnussena, Jolyon Palmer wybrał dodatkowy komplet super-miękkich opon i będzie posiadał trzy takie zestawy. Ferrari postawiło na nieco bardziej zachowawczy wybór, decydując się na dziewięć kompletów ultra-miękkich opon, dwa super-miękki i jeden miękki.

Williams, Force India, Toro Rosso i McLaren będą używali siedmiu zestawów fioletowych gum, ale różnią się w wyborze super-miękkiej i miękkiej mieszanki. Najbardziej zachowawczo postąpiło duo Manora, decydując się na zaledwie sześć kompletów ultra-miękkich Pirelli.


KOMENTARZE

2
TommyYse
17.05.2016 04:17
Wyścigi europejskie - 8 tygodni Wyścigi inne - 14 tygodni 8 tygodni przed GP Hiszpanii było GP Australii.
---
17.05.2016 04:08
Szkoda - najlepsza szóstka wybrała do do facto te same strategie, bo tych miękkich Ferarki chyba na wyścig nie wezmą. Ciekawy jest fakt, że tylko Renault rozdzieliło strategie między kierowców, mimo że między zespołami strategie są dosyć zróżnicowane. Przypadek? Jeszcze raz, od którego wyścigu opony wybierali już po Australii?