Button i Alonso otrzymają w Kanadzie zmodyfikowane turbosprężarki

Na wprowadzenie poprawek Honda poświęciła dwa tokeny.
09.06.1610:41
Nataniel Piórkowski
1382wyświetlenia


Kierowcy McLarena: Jenson Button oraz Fernando Alonso, skorzystają w Montrealu ze zmodyfikowanej turbosprężarki, przygotowanej przez Hondę - ustalił magazyn Autosport.

W celu wprowadzenia poprawek konstrukcyjnych, japoński producent zdecydował się wykorzystać dwa tokeny. Prace inżynierów z Sakury były ukierunkowane na zwiększenie efektywności "zbierania" energii. Zarówno Button jak i Alonso rozpoczną korzystanie z trzecich w tym roku turbosprężarek - ponieważ mieszczą się one w regulaminowej puli, dlatego też na kierowców nie zostaną nałożone żadne kary.

W ostatnim czasie szef działu sportów motorowych Hondy - Yusuke Hasegawa, przyznał, że jest zadowolony z wyników, jakie planowane poprawki uzyskiwały podczas testów na hamowni. Odmawiał jednak jednoznacznego potwierdzenia, czy Honda wprowadzi je od rundy w Montrealu, argumentując, iż koncern musi dobrze przemyśleć strategię wykorzystywania tokenów.

Dla Hondy są to pierwsze "żetony", jakie poświęciła w sezonie 2016. W dyspozycji japońskiego producenta pozostanie dwanaście "talonów", z których będzie mógł skorzystać na dalszych etapach mistrzostw.

KOMENTARZE

2
marios76
09.06.2016 09:32
@vvv Zapewniam cię, że pracują nad wykorzystaniem kolejnych. Fakt, mogli się z tym wcześniej uwinąć. Ale i tak moc bardziej potrzebna w Kanadzie niż w Monaco ;)
vvv
09.06.2016 05:59
Jak można było poświęcić aż 2 żetony - je trzeba chomikować i wydać najwcześniej w Abu Zabi....... no dobra mogą na GP Japonii jeszcze max 2 poświęcić :)