Imola wycofała pozew przeciwko Monzy

W ciągu kilku tygodni powinno dojść do formalnego podpisania nowej umowy dt. GP Włoch.
08.11.1613:24
Nataniel Piórkowski
762wyświetlenia


Władze toru Imola zdecydowały się wycofać pozew przeciwko organizatorom Grand Prix Włoch na Monzy.

We wrześniu, przy okazji domowej eliminacji Ferrari ogłoszono, że Monza zapewniła sobie nowy, trzyletni kontrakt na organizację GP Włoch - nie został on jednak podpisany na torze ze względów proceduralnych.

W rezultacie Imola, która wcześniej ustaliła warunki porozumienia z FOM zdecydowała się pojąć kroki prawne, skarżąc pomoc, jaką władzom Monzy udzielał włoski automobilklub kierowany przez Angelo Sticchi Damianiego. Pierwszą rozprawę w tej sprawie zaplanowano na 26 października - ostatecznie nie doszło jednak do niej po tym, jak przedstawiciele Imoli postanowili wycofać pozew.

Ruch ten otwiera drogę do ustalenia szczegółów nowego porozumienia z Monzą, które powinno zostać podpisane w ciągu kilku najbliższych tygodni. Anonimowe źródło magazynu Autosport przyznało: Imola wycofała swój sprzeciw względem Monzy, przez co nie odbyła się rozprawa zaplanowana pierwotnie na 26 października. Otwiera to władzom Monzy możliwość kontynuowania negocjacji z FOM by zapewnić obiektowi przyszłość w kalendarzu Formuły 1. Jesteśmy przekonani, że sprawa zostanie wyjaśniona przed potwierdzeniem kalendarza na sezon 2017 na początku grudnia.

KOMENTARZE

2
marios76
09.11.2016 10:34
@sneer Tu raczej chodzilo o Imola zamiast Monza a to juz nie jest ciekawe. Widzialem kilka wyscigow na tym torze... Szalu nie bylo, jak ma byc GP Wloch to tylko stara NIEdobra Monza ;)
sneer
08.11.2016 03:14
Szkoda. Z przyjemnością widziałbym oba tory. Zamiast takiego Baku na przykład :(