Tavo Hellmund bliski przejęcia udziałów w zespole Manor

Człowiek stojący za sprowadzeniem F1 do Austin ma posiadać wsparcie inwestorów z Teksasu
05.12.1616:31
Mateusz Szymkiewicz
1123wyświetlenia


Według informacji do jakich dotarło motorsport.com, Tavo Hellmund jest tajemniczym inwestorem mającym przejąć udziały w ekipie Manor przed sezonem 2017.

Amerykanin stał za organizacją pierwszego w historii Grand Prix Stanów Zjednoczonych na torze w Austin, a także pomagał przy powrocie Meksyku do kalendarza Formuły 1 na obiekcie imienia braci Rodriguez. Teraz jednak zrozumiałe jest, iż Hellmund chce zaangażować się w jeden z zespołów i w tym celu ma prowadzić rozmowy ze Stephenem Fitzpatrickiem w sprawie zakupu ekipy Manor.

50-latek, który rzekomo analizował możliwość dołączenia do stawki F1 od ponad roku, ma posiadać wsparcie inwestorów z Teksasu, a także Berniego Ecclestone'a, który jest jego wieloletnim przyjacielem. Ponadto plany Amerykanina odnośnie zakupu Manora mają być wciąż takie same, mimo utraty przez ekipę dziesiątego miejsca w klasyfikacji konstruktorów praktycznie na samym finiszu sezonu.

Według wcześniejszych informacji, jeżeli Hellmund przejmie większościowy pakiet udziałów w stajni z Banbury, to jej aktualny właściciel - Stephen Fitzpatrick, pozostanie zaangażowany w innej roli.