Gutierrez: Byłem zbyt pewny utrzymania posady w Haasie

Mimo to Meksykanin jest wdzięczny ekipie za podarowaną szansę w sezonie 2016
31.01.1716:39
Mateusz Szymkiewicz
2012wyświetlenia


Esteban Gutierrez przyznał, że był zbyt pewny utrzymania posady w zespole Haas na sezon 2017.

Meksykanin reprezentował barwy stajni z Kannapolis podczas zeszłorocznych zmagań. Mimo to jej zarząd podjął decyzję, by nie przedłużać wygasającego kontraktu z Gutierrezem i zatrudnić w jego miejsce Kevina Magnussena. Jak ujawnił 24-latek, po Grand Prix Abu Zabi odbył rozmowę z Guntherem Steinerem i powody zakończenia współpracy nadal są dla niego niejasne.

Wydarzenia z okresu startów w Formule 1 nie były dla mnie najlepsze, a to, że byłem zbyt pewny niektórych rzeczy sprawia, iż znalazłem się w kolejnej trudnej sytuacji - powiedział Esteban Gutierrez. W stworzenie tego zespołu było włożone wiele energii. Bardzo trudno było w pełni przygotować dwa bolidy. Na początku sezonu pewne kwestie dotyczące mojego egzemplarza układały się powoli, było wiele niespójności. Doprowadzało to do nieporozumień w zespole, na temat tego jak wygląda sytuacja i dlaczego tak oczywiste zdarzenia mają miejsce. W mojej opinii nie było to do końca zrozumiane.

Mój błąd polegał na tym, że byłem zbyt pewny rzeczy, za które byłem odpowiedzialny. Byłem zbyt skupiony na osobach, które znajdowały się wokół mnie na tym etapie. Nie mam na myśli tego, że wykonywały złą pracę, lecz panowało zamieszanie, a ja mocno skupiłem się na wynikach. To dlatego pewne kwestie zajęły tyle czasu, a kiedy zorientowałem się co ma miejsce wokół zespołu, było już za późno.

Były kierowca Saubera przyznał, iż ma już za sobą etap frustracji spowodowanej utratą posady w Haasie. Wciąż jestem im wdzięczny. To jak się rzeczy potoczyły w trakcie roku nadal jest dla mnie niejasne, ale to już przeszłość i nie chcę się już tym przejmować. Nie żałuję tego jak się to wszystko potoczyło, ale teraz wiem gdzie mogę się poprawić. Wykorzystam to doświadczenie w przyszłości.

KOMENTARZE

12
marios76
03.02.2017 09:21
@Aeromis Właściwie mamy więc podobne odczucia. Po prostu jak dla mnie był słabym kierowcą, który nie zablysnal, za to blyszczal brakiem pokory. Nie wybieli się takim oświadczeniem, ale szanuję, że w jakiś sposób stajesz w jego obronie. Statystyka jest nieublagana, i już w tym wypadku, naprawdę nie możemy mówić o przypadku. To nie jest kwestia jednego czy kilku wyścigów... Uwierz mi- trzy razy skromne punkty i bym go zrozumiał. Zupełnie jakby Ci brakowało dwie sekundy do Bolta na setkę- ja Cię nie dogonić i większość ludzi też, ale na bieżni nie zabłysnąć, bo pokaże straszna różnice. Życzę mu szczęścia w innej serii, bo F1 pokazala, że nie jest dla niego.
Aeromis
01.02.2017 08:36
Kwestia często podnoszona "ja mocno skupiłem się na wynikach". Nie wiem o co tyle krytyki, bo to oczywiste że nie chodziło bezpośrednio o ilość punktów, bo tych zabrakło, a o prace włożoną by je uzyskać, czyli nie tylko to co wiemy. @oxiplegatz GUT akurat tu trafił. Od samego początku był ułamki za GRO. Nie mnie upatrywać powodów, zwłaszcza że to GUT był większym pechowcem, jednak wyniki są oczywiste. GUT stawił czoła GRO w kwalifikacjach, w których Francuz jest - według mojej opinii - całkiem dobry, zresztą to chyba jego największy atut, w końcu w 2012/2013 szedł z RAI łeb w łeb. http://www.f1wm.pl/php/pod_gen.php?rok=2016&dzial=7 Druga sprawa to sam wyścig i tu także GUT nie odstawał od GRO, w tempie wyścigowym często był tuż za, a biorąc pod uwagę rezultaty wyścigów w których obaj zostali sklasyfikowani to stoją one po stronie GUT, a nie GRO (7-6). Jak dla mnie to spora korekta umiejętności GRO, który nawalił, bo tylko wizualnie - w punktach uzyskał przewagę nad Gutierrezem, nigdzie indziej. http://www.f1wm.pl/php/pod_gen.php?rok=2016&dzial=8 @THC-303 Cała pierwsza część cytatu i początek trzeciej części. @marios76 [quote]I mowi to facet który wspominal by Hamilton na niego uwazal i go szanowal, bo beda walczyc o tytuł?[/quote]Mogą nie będą. Jeśli cię to zdanie zakuło że zostało tak silnym argumentem do tej jego wypowiedzi, to jestem w stanie zrozumieć Twój tok myślenia, acz go zupełnie nie pochwalam, ja oceniam GUT jako kierowcę a nie jakiegoś tam gościa który mi podpadł. Nie wyszło mu. Nie o usprawiedliwianie chodzi a o próbę bezwzględnej oceny - przynajmniej mnie. Myślę, że być może nieuważnie obserwowałeś przebieg poczynań w Haasie, co niespójnego upatrujesz? Fakt, GUT nie zabłysnął i fakt, GRO zabłysnął, jednak to pobieżnie opisałem na początku. [quote]Sorry, ale jak dla mnie popłynąl. Wiesz... byc pare razy blisko; to jednak nie byc tam wcale[/quote]I to oddaje punktacja, która jednak nie jest wyrocznią prawda? ;]
THC-303
01.02.2017 07:44
@Yurek Możesz tak uważać, ale ja tego nie kupuję. Idąc tym tropem to zapomniał dodać, że popełnił jeszcze inne błędy: był zbyt szybki, zbyt regularny, zbyt profesjonalny, za dobrze pracował z inżynierami. Bo do tego to zmierza. "Mój błąd polegał na skupieniu się na wynikach" - powiedział Esteban Gutierrez, który w sezonie 2016 zdobył okrągłe zero punktów, nie jeżdżąc bynajmniej w Sauberze ani Manorze. Nie na byciu jak swego czasu Zanardi za wolnym w 1, 2 i 3 sektorze, tylko na skupieniu się na wynikach. I to przez ten błąd "znalazł się w trudnej sytuacji", nie przez TRZECI żenujący sezon w swoim wydaniu. Jeśli samokrytyka, to bardzo powiedzmy ostrożna, jeśli stronienie od oskarżania innych, to nie wiem do czego zmierza myśl o dwóch w pełni przygotowanych bolidach, a w zasadzie ich braku. Absolutnie nie kupuję.
marios76
01.02.2017 06:46
@Aeromis I mowi to facet który wspominal by Hamilton na niego uwazal i go szanowal, bo beda walczyc o tytuł? No proszę, nie przesadzaj, bo nie nas tu oceniamy, tylko opinie faceta ktoremu nie wyszło. Jakos nie widzę ani zwiazku, ani usprawiedliwienia. Sorry, ale co ma ta jedna dosc niespojna z realiami wypowiedź czlowieka, ktorego pamietam z toru... i wiesz co- mial 20wyscigow w nowym zespole zeby zabłysnąć, bądź co bądź doswiadczenie z poprzedniego sezonu wiec... tlumaczy sie jak kierowca ktory mowi policji... że czerwonego nie widział. No nie widzial, a kto mial widziec??? Sorry, ale jak dla mnie popłynąl. Wiesz... byc pare razy blisko; to jednak nie byc tam wcale ;)
Yurek
01.02.2017 04:34
@THC-303 [quote="Esteban"]ja mocno skupiłem się na wynikach[/quote]
oxiplegatz
01.02.2017 04:19
Skromny to on nie jest. Oto jego fragment wypowiedzi z końca minionego roku: [quote]– Mam nadzieję, że wiele osób zdaje sobie z tego sprawę – zaczął Gutierrez. – Byłem bardzo blisko niego (chodzi o Grosjeana) i jestem świadomy tego, co robiłem. Będąc uczciwy, gdybym nie miał prędkości lub talentu, to nie starałbym się zostawać w F1. Mimo braku kontraktu na przyszły sezon, zaznaczył, że nie będzie w Formule 1, dopiero, kiedy poczuje, że brakuje mu umiejętności w odniesieniu sukcesu.[/quote]
THC-303
01.02.2017 02:38
[quote="Aeromis"]Dokonał samokrytyki stroniąc od oskarżania innych[/quote] W którym przepraszam miejscu???
Aeromis
01.02.2017 10:30
@rno2 @oxiplegatz @marios76 Widzę Panom tylko bełkot w głowie, bo skoro ktoś jest "zły", to nie trzeba sie zastanawiać o czym mówi - to co powiedział także na pewno jest złe. Tymczasem Esteban (jeśli skręci się w jasną stronę mocy logiki) całkiem właściwie odniósł się do sezonu, jego problemów i własnych zaniedbań. Dokonał samokrytyki stroniąc od oskarżania innych, ale i chyba będąc sprawiedliwym (patrząc na przebieg początku sezonu) i wydaje się że i wyciągnął wnioski. Nie życzę wam Panowie aby ktoś ocenił was w ważnej dla was sprawie tak samo płytko jak wy. Czas GUT minął, to dobrze, niech inni dostaną szansę. Fajnie że żegna się w pozytywnym stylu.
marios76
31.01.2017 09:58
Mój Boże, na jakich wynikach on się skupił??? :) Zbyt pewny... raczej był zbyt próżny, wręcz pusty w tej pewności, bo jakie miał argumenty? Po raz pierwszy od paru ładnych lat, nie jest mi żal, że danego kierowcy w F1 już nie zobaczę.
rocque
31.01.2017 06:28
[quote="oxiplegatz"]Haas popełnił błąd zatrudniając Gutierreza, stracili szanse na lepszy wynik (co było do przewidzenia). Dwóch punktujących kierowców to podstawa i mam nadzieję że w tym sezonie, z nowym składem, powalczą o więcej.[/quote] Akurat do kolejnego zespołu w tabeli mieliby bardzo ciężko doskoczyć nawet z lepszym kierowcą, a tak to wzięli kasę od sponsorów i zrezygnowali z Estebana jak się nie sprawdził.
oxiplegatz
31.01.2017 05:33
Rzeczywiście jego tłumaczenia to zupełnie niezrozumiały bełkot. Haas popełnił błąd zatrudniając Gutierreza, stracili szanse na lepszy wynik (co było do przewidzenia). Dwóch punktujących kierowców to podstawa i mam nadzieję że w tym sezonie, z nowym składem, powalczą o więcej.
rno2
31.01.2017 04:56
Oj Esteban skończ ten bełkot. Skoro twierdzisz, że skupiłeś się na wynikach, to patrząc na twoje osiągi aż strach się bać co by było, gdybyś nie skupiał się na wynikach... Po prostu nie masz wystarczającego talentu jak na standardy F1 i 2 zespoły już się sparzyły.