Gutierrez prowadzi rozmowy na temat objęcia posady kierowcy testowego

"Koncentruję się na konkretnym zespole. To jedna z ekip ze ścisłej czołówki".
17.01.1716:20
Nataniel Piórkowski
824wyświetlenia


Esteban Gutierrez zdradził, że prowadzi rozmowy z jednym z czołowych zespołów Formuły 1 na temat objęcia posady kierowcy testowego.

Gutierrez stracił wyścigowy fotel w Haasie po zakończeniu sezonu 2016. Z kolei w 2015 roku Meksykanin współpracował z Ferrari jako kierowca rezerwowy.

Chociaż niedawno Gutierrez ogłosił, że wystąpi w wybranych rundach bieżącej kampanii Formuły E, teraz dał do zrozumienia, iż pracuje nad utrzymaniem się w Formule 1. Mam kilka opcji, by pozostać w F1 jako kierowca testowy. Obecnie znajduję się na etapie ich oceny. Drzwi w dalszym ciągu pozostają otwarte. Szczęśliwie mam dobre relacje z wieloma osobami. Udało mi się je rozwinąć na przestrzeni ostatnich lat. Koncentruję się na konkretnym zespole. To jedna z ekip ze ścisłej czołówki.

Gutierrez związał się z Ferrari po utracie miejsca w Sauberze, będąc przekonanym, że droga ta otworzy przed nim możliwość powrotu do rywalizacji w serii Grand Prix. Kierowca z Monterrey zaznacza, że teraz jest skłonny obrać podobne podejście i dokonać najlepszego wyboru dla swojej kariery.

Wszystko sprowadza się do czasu. Ciężko pracowałem i muszę podjąć decyzję w kwestii tego, która z opcji będzie najbardziej sensowna z punktu widzenia mojej przyszłości. Oczywiście czas, w którym poznałem decyzję Haasa nie był dla mnie idealny. Teraz koncentruję się na obecnie dostępnych możliwościach i rozwijam swoją wizję szans dalszego rozwoju. Nie chcę czegoś robić tylko po to, by to robić lub tylko po to, by być w padoku Formuły 1. Chcę robić coś, co ma sens - tłumaczył.