Gutierrez nadal celuje w powrót do ścigania w Formule 1

Meksykanin ujawnił, że od sześciu miesięcy współpracuje z Mercedesem jako kierowca rozwojowy.
06.07.1813:39
Nataniel Piórkowski
1229wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Gutierrez nie ukrywa, że nadal koncentruje się na powrocie do startów w Formule 1.

Od sześciu miesięcy Meksykanin współpracuje z Mercedesem jako kierowca rozwojowy oraz odpowiada za realizowanie programu w symulatorze w Brackley. Na Silverstone Guiterrez powróci do kokpitu i podczas pokazowego przejazdu poprowadzi mistrzowski bolid W07.

W ten weekend będę mógł poprowadzić mistrzowski bolid z mojego ostatniego sezonu startów w F1, bolid, który przez cały tamten rok był dla mnie punktem odniesienia. Od początku tego roku pracuję z zespołem jako kierowca rozwojowy, wykonuję dużo pracy w symulatorze. Koncentruję się na swoim przygotowaniu i poznaję ekipę. Świetnie jest wrócić do środowiska F1. Chciałbym podziękować Mercedesowi za tę szansę - powiedział były kierowca Haasa w rozmowie z magazynem Autosport.

Chociaż w ostatnich miesiącach Gutierrez startował w wyścigach Formuły E i IndyCar, to nie traci nadziei na powrót do stawki kierowców królowej sportów motorowych. To były doskonałe okazje poznania obu tych serii. Cieszyłem się z wyzwań, jakie mi zapewniały, ale moim celem jest Formuła 1. Sądzę, że wciąż mam wiele do dania z siebie jako kierowca F1. Poddanie się nie wchodzi w grę. Wszystko jest możliwe. Taki jest mój cel i ciężko pracuję nad tym, aby go zrealizować.

Zapyatny o to, czy współpraca z Mercedesem może doprowadzić go do przetestowania tegorocznego bolidu, Gutierrez odrzekł: Mam taką nadzieję. Chcę pomóc zespołowi tak bardzo, jak tylko mogę.

Meksykanin dodał, że nie chciał ujawniać swojego zaangażowania w projekt Mercedesa, aby lepiej koncentrować się na swoich obowiązkach. Chciałem pracować w zaciszu fabryki, z zespołem i samym sobą - fizycznie, psychicznie... Skupiałem się na każdym aspekcie. Ten weekend jest dobrą okazją, by podzielić się ze wszystkimi wiadomością o mojej funkcji.

KOMENTARZE

7
Rasputin
06.07.2018 08:47
Może warto przypomnieć jego dotychczasowe "osiągnięcia" w F1 Sezon 2013 Zdeklasowany przez Hulkenberga w przeciętnym aucie który z jednej strony jest dobrym kierowcą ale z drugiej ma ponad 140 wyścigów bez podium i biorąc pod uwagę obecną sytuację to nie zapowiada się żeby ten licznik się zatrzymał jak zegar na stadionie HSV gdy pierwszy raz spadli z ligi. Sezon 2014 Nie wyróżnianie się na tle Sutila który był przeciętniakiem w fatalnym aucie Sezon 2016 Jeżdżenie znacznie słabiej od Grosjeana który w obecnym sezonie został francuskim Maldonado.
JuJu_Hound
06.07.2018 01:44
A wiec to dlatego Merc nie podpisał jeszcze kontraktu z Lewisem mając Estebana w zanadrzu.
Masio
06.07.2018 12:54
Błagam, tylko nie on znowu...
Pavlos Le Paul
06.07.2018 12:40
Nie jestem pewien, czy jakiś zespół skusiłby się na regularne zdobywanie jedenastego miejsca.
maciejas512
06.07.2018 12:04
Panu już podziękujemy. Na prawdę...
rno2
06.07.2018 12:02
Niech z Palmerem wejdą do stawki z nowym zespołem. Przynajmniej Williamsowi nie będzie tak smutno :-)
marios76
06.07.2018 11:53
"Współpracuje z Mercedesem jako kierowca rozwojowy"... No widać i na torze i w tabelach :D