Autosport: Lowe rozpocznie pracę dla Williamsa na początku marca

Brytyjczyk ma zostać udziałowcem stajni z Grove, a także stanąć na czele jej pionu technicznego
01.02.1716:22
Mateusz Szymkiewicz
1205wyświetlenia


Według informacji Autosportu, Paddy Lowe rozpocznie pracę w ekipie Williams na początku marca.

Brytyjczyk obecnie przebywa na przymusowym urlopie, po tym, jak zdecydował się nie przedłużać wygasającej umowy z ekipą Mercedes. 54-latek pełnił tam funkcję szefa do spraw inżynierii i po zdobyciu trzech tytułów mistrza świata zdecydował się odejść, w celu poszukiwania nowych wyzwań.

Od dłuższego czasu było jasne, iż nowym miejscem pracy Lowe'a będzie Williams. Mimo to wszelkie szczegóły dotyczące momentu dołączenia Brytyjczyka do ekipy, a także jego roli były owiane tajemnicą. Jak podaje Autosport, Lowe stanie się jedną z czołowych postaci w stajni z Grove obok Claire Williams, Mike'a O'Driscolla oraz Nicka Rose'a, odpowiadając za pion techniczny, a także będąc udziałowcem.

W ten sposób Lowe uzupełni wakat stworzony przez Pata Symondsa, który pod koniec ubiegłego roku zdecydował się odejść ze stanowiska dyrektora technicznego Williamsa. Mimo to 54-latek będzie miał dużo większy zakres władzy oraz obowiązków, z racji statusu członka zarządu i współudziałowca.

Jak możemy przeczytać w raporcie, Lowe obecnie wypracowuje ustalenia z Mercedesem, które pozwolą rozpocząć mu pracę dla Williamsa w dniu 1 marca. Z kolei następcą Brytyjczyka w niemieckiej ekipie ma zostać James Allison, który w sierpniu ubiegłego roku opuścił Ferrari.

KOMENTARZE

1
Anderis
01.02.2017 05:06
Wedlug ostatnich pogłosek, Dirk de Beer i Pat Fry także mają dołączyć do Williamsa.