Ford nie jest zainteresowany powrotem do Formuły 1

Amerykański producent chce skupić się na seriach, które mają realne przełożenie na auta drogowe
01.02.1719:17
Mateusz Szymkiewicz
1254wyświetlenia


Ford wykluczył możliwość powrotu do stawki Formuły 1, zwracając uwagę na zbyt wysokie koszty.

Amerykański producent zdecydował się w zeszłym roku rozpocząć program startów w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, od razu wygrywając całodobowy wyścig Le Mans w klasie GTE. Ponadto marka Ford jest promowana w Rallycrossie oraz Rajdowych Mistrzostwach Świata, gdzie ekipa M-Sport zajmuje się prowadzeniem rozwoju modelu Fiesta.

Jak ujawnił dyrektor Ford Performance - Dave Pericak, koncern nie zamierza dołączyć do Formuły 1, koncentrując się na seriach mających realne przełożenie na samochody drogowe. Nie jesteśmy zainteresowani F1. Nie widzę nas tam w najbliższym czasie. Formuła 1 jest zbyt droga. Jeżeli przyjrzymy się każdej serii, w którą jesteśmy zaangażowani, to każda ma znaczenie dla naszych celów oraz zadań, jak rozwój narzędzi oraz technologii, która może zostać przeniesiona do samochodów drogowych. Każda z serii ma w sobie ten element. To bardzo dobrze się sprawuje, nie tylko w samochodach GT, lecz także w innych produktach.

KOMENTARZE

3
Hellsbells
02.02.2017 11:52
Co by nie mówić to rozsądny ruch ze strony Forda. Również mnie dziwi, że Renault zdecydowało się powrócić, ale zobaczymy jak szybko znów powiedzą "Do widzenia" padokowi F1.
Mateo_R19
02.02.2017 09:07
Więc dlaczego Renault zdecydowało się na powrót?
baron
02.02.2017 08:07
I Lamborghini, Ford i zapewne duża większość koncernów mówią tym samym językiem. F1 jest zbyt droga. No ale jak władze dają się szantażować Ferrari, to dalej będziemy mieli taki cyrk i 3 bolidy będą faktem.