James Allison nowym dyrektorem technicznym Mercedesa

Brytyjczyk rozpocznie pracę dla trzykrotnych mistrzów świata na początku marca
16.02.1711:18
Mateusz Szymkiewicz
1968wyświetlenia


Zespół Mercedes potwierdził zatrudnienie Jamesa Allisona w roli dyrektora technicznego.

Brytyjczyk, który w przeszłości pracował dla takich zespołów jak Renault, Lotus oraz Ferrari, w stajni z Brackley będzie pełnił obowiązki w ramach nowo utworzonego stanowiska. 48-latek ma być następcą Paddy'ego Lowe'a, który zrezygnował z roli szefa inżynierii po zakończeniu sezonu 2016 na rzecz jednego z kierowniczych stanowisk w Williamsie, co niebawem powinno zostać potwierdzone.

Jestem podekscytowany powrotem do pracy po okresie spędzonym poza sportem - powiedział James Allison. To ogromny przywilej móc otrzymać zaufanie od zespołu, który spisywał się tak spektakularnie w trzech ostatnich sezonach. Nie mogę się doczekać, aż odegram swoją rolę w Mercedesie, pomagając mu rosnąć w sile w najbliższych latach.

48-latek rozpocznie pracę dla Mercedesa na początku marca i będzie podlegał bezpośrednio pod szefa zespołu, Toto Wolffa.

KOMENTARZE

2
sneer
16.02.2017 10:49
@Arya, Ferrari nie wyjdzie w tym sezonie też.
Arya
16.02.2017 01:56
Ehhh. Chciałabym, żeby było inaczej, bo kibicuję kierowcom Ferrari, ale myślę, że utrata Allisona była błędem włoskiego zespołu. Wiem, że była mowa o powodach rodzinnych, ale w F1 Racing był artykuł, o tym, że punktem zapalnym było to, Marchionne chciał namieszać w strukturze zespołu i że Ferrari miało pretensje, że Allison nie był na którymś wyścigu, mimo że wcześniej się umówili, że najlepiej spełnia się w pracy w fabryce. I teraz Allison przechodzi do Merca. Tak samo podobno już prawie ugadali Neweya przed 2015, ale Montezemolo go wystraszył. Może im jeszcze trochę zająć zbudowanie dream teamu.