Lauda: Niektóre z nowych części nie spełniły naszych oczekiwań

Austriak pozostaje optymistą w ocenie szans Mercedesa, ale zapowiada zaciętą walkę z rywalami.
09.03.1719:14
Nataniel Piórkowski
1195wyświetlenia


Niki Lauda potwierdził, że niektóre z poprawek wprowadzonych przez Mercedesa w trakcie zimowych testów nie pracowały tak, jak oczekiwał tego zespół.

Chociaż niemiecki team ukończył środowe zajęcia na czele tabeli, Lewis Hamilton przyznał, iż to Ferrari zdaje się być faworytem przed startem nowego sezonu.

Lauda, dyrektor niewykonawczy stajni z Brackley zdradził teraz, iż niektóre z nowych części wprowadzonych w tym tygodniu nie zapewniły oczekiwanej poprawy osiągów.

Osobiście nie jestem do końca zadowolony. Testowaliśmy kilka poprawek, które nie spisały się tak, jak tego oczekiwaliśmy. To dlatego jutro musimy ponownie zająć się ich oceną. Musimy dokonać kolejnych zmian w celu zrozumienia tego, w jaki sposób bolid może poruszać się po torze w najszybszy możliwy sposób. Jestem przekonany, że rozwiążemy te problemy przed Melbourne.

W rozmowie z telewizją RTL Lauda dodał, iż pozostaje optymistą w ocenie szans Mercedesa w zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach świata. Zaznaczył jednak, że w tym roku jego zespół nie będzie mógł cieszyć się tak dominującą pozycją, jak w trzech ostatnich sezonach.

Nie sądzę, by ktokolwiek mógł dzisiaj wskazać faworytów. Mercedesa czeka ciężki rok, ale damy z siebie wszystko. Pierwsze trzy wyścigi dadzą nam jakiekolwiek pojęcie - dopiero później zaczniemy rozumieć, jak wygląda układ sił. Sądzę że Ferrari, Mercedes i Red Bull tworzą zwartą grupę. Różnice wynoszą w niej dwie, może trzy dziesiętne części sekundy. Stawka jest bardziej wyrównana i to dobrze. To dobra wiadomość przed startem sezonu - przekonywał trzykrotny mistrz świata Formuły 1.

Austriak pozytywnie wypowiedział się także o formie Valtteriego Bottasa, który przed startem tego sezonu zajął miejsce Nico Rosberga. Valtteri zbliżył się do Lewisa w tempie kwalifikacyjnym. Teraz brakuje mu już tylko do niego 0,2s. To dobrze. Wciąż musi rozwinąć swoje umiejętności na dłuższych przejazdach, ale trzeba mieć na uwadze, że pierwszy raz jeździ bolidem Mercedesa. Musi ciężko pracować, by zrozumieć wszystkie te sprawy. Jak dotąd jestem z niego bardziej niż zadowolony.