Hamilton jest zainteresowany pozostaniem w Mercedesie?

Z kolei Auto Bild donosi, że Sebastian Vettel podpisał w piątek nowy kontrakt z Ferrari.
26.08.1712:21
Nataniel Piórkowski
1443wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton jest skłonny przedłużyć swój kontrakt z Mercedesem o trzy kolejne sezony.

Obowiązująca obecnie umowa Brytyjczyka ze stajnią z Brackley wygasa wraz z końcem przyszłego roku. Chociaż w ostatnich miesiącach trzykrotny mistrz świata nie chciał precyzować swoich dalszych planów, od pewnego czasu przyznaje, że jest zainteresowany pozostaniem w ekipie Srebrnych Strzał.

Sport Bild informuje, że Hamilton przekazał już szefostwu Mercedesa informację o tym, iż jest otwarty na rozpoczęcie negocjacji na temat nowej, trzyletniej umowy.

Podczas weekendu na Spa-Francorchamps Hamilton zapewniał: Jestem tu po to, aby wygrywać, chcę tu zostać a moje zaangażowanie w prace zespołu... To dziwne. Gdy ścigasz się przez tak długi czas - to mój dwusetny wyścig - można byłoby pomyśleć, że twoja pasja, twoje pragnienie walki o zwycięstwa, ulegnie osłabieniu. W praktyce jednak są one u mnie silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Vettel podpisał nowy kontrakt z Ferrari?Auto Bild donosi z kolei o tym, że Sebastian Vettel podpisał nowy kontrakt z Ferrari.

Wszelkie formalności w tej sprawie miały zostać dokonane w piątek wieczorem. Umowa ma obowiązywać przez dwa sezony z opcją przedłużenia na rok 2020. Według ustaleń Auto Bilda, gdyby Vettel spędził w Scuderii trzy kolejne lata, mógłby wzbogacić się o 120 milionów euro. Do oficjalnego ogłoszenia porozumienia ma dojść w przyszłym tygodniu, przy okazji Grand Prix Włoch.

KOMENTARZE

2
Sasilton
26.08.2017 01:22
Ale dziwny tytuł.
Falarek
26.08.2017 12:24
Wiadomo że przedłuży przecież nie pójdzie do Saubera czy McLarena