Felipe Massa został ukarany za zignorowanie żółtych flag

Kierowca Williamsa zostanie cofnięty o pięć pozycji na starcie wyścigu o GP Belgii.
26.08.1713:33
Nataniel Piórkowski
1586wyświetlenia
Embed from Getty Images

Felipe Massa został ukarany cofnięciem o pięć pozycji na starcie wyścigu o Grand Prix Belgii za zignorowanie żółtych flag w trakcie trzeciego treningu.

Brazylijczyk, którego weekend rozpoczął się od feralnej kraksy z porannego piątkowego treningu, jaka pozbawiła go możliwości występu z FP2, otrzymał także trzy punkty karne.

Massa był podejrzany o zignorowanie podwójnych żółtych flag, jakie pojawiły się na torze podczas sobotniego treningu. Po spotkaniu z kierowcą, menedżerem Williamsa i analizie dowodów, sędziowie FIA podjęli decyzję o ukaraniu Brazylijczyka. W oświadczeniu wydanym przed kwalifikacjami możemy przeczytać: Materiał wideo i dane telemetryczne wyraźnie wykazały, że kierowca nie podjął żadnej próby znaczącego ograniczenia prędkości w obszarze obowiązywania podwójnych żółtych flag.

KOMENTARZE

4
---
26.08.2017 06:46
@macko93 Kompletnie nie radził sobie bez kontroli trakcji, dlatego zdobył w tych wyścigach P4 i PP, w tym drugim wyścigu tracąc prowadzenie dopiero w połowie wyścigu, tak. A poza tym popatrz za jakie przewinienie karę dostał Massa, a co wtedy odstawił Verstappen. To, że FIA (którą sam nazywałeś organizacją mafijną) uważa, że ignorowanie żółtych flag jest cięższym przewinieniem od zostawienia nogi w gazie tam, gdzie trzeba zahamować o 200 km/h, nie znaczy, że tak faktycznie jest. A kwestia doświadczenia? Jakoś nie raczyłeś usprawiedliwiać Grosjeana za Belgię 2012 - gdzie na dobrą sprawę on lekko zepchnął Hamiltona, potem zaś stał się efekt domina. Także, jeszcze tak niedawno, jechałeś równo po "$trollu", dopóki nie zdobył podium w Baku. Więc racz, proszę Cię, skończyć z tą hipokryzją.
macko93
26.08.2017 06:19
@--- Zacznijmy od tego że Massa jest w F1 od 2002 roku, a Verstappen dopiero od 2015 - jako kierowca wyścigowy. I Maksio ma znikome doświadczenie porównując go do Massy. A jak Massa stracił tytuł w 2008 roku? Nie w ostatnim wyścigu na ostatnich metrach tylko w pierwszych dwóch wyścigach gdzie sobie kompletnie nie radził z bolidem bez elektonicznej kontroli trakcji. Potem się ogarnął no ale cóż...
---
26.08.2017 03:11
@macko93 A kto zasadniczo poza Josem, oraz szefami TR I RB bronił wówczas Maxa, po tym jak Holender zapomniał co to jest pedał hamulca, dostał słuszną karę, a po wyścigu zamiast przyznać się do błędu, co się każdemu zdarza, śmiał kłamać, że Grosjean zrobił na nim brake-test? Błąd się każdemu zdarza, a Tobie radzę sobie przypomnieć, ile punktów karnych w swojej karierze zdobył Verstappen, a ile Massa, odkąd je wprowadzono. Ochłoń, hipokryto.
macko93
26.08.2017 02:12
No I ten który miał śmieć krytykować Verstappena po GP Monaco 2015 w końcu się doigrał. Nareszcie. Może więcej pokory panie Massa to wtedy inaczej pogadamy. A Kwiat nadal nie wyleciał za punkty karne? Bo widzę że się pilnuje jak może.