Abiteboul: Renault prawie spełniło oczekiwania na pierwszą połowę sezonu

Ekipa aktualnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów
18.06.1809:32
Mateusz Szymkiewicz
2371wyświetlenia
Embed from Getty Images

Cyril Abiteboul ujawnił, że Renault prawie spełniło oczekiwania w pierwszej połowie sezonu 2018.

Stajnia z Enstone po siedmiu wyścigach zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 56 punktów, podczas gdy w całym sezonie 2017 zdobyła „oczko” więcej. Ponadto Renault dysponuje przewagą szesnastu punktów nad kolejnym McLarenem i jak zdradził szef ekipy, jego kierowcy są bliscy zrealizowania założonych celów.

To musi być nasz cel, więc praca została wykonana, opuściliśmy Kanadę z dorobkiem dziesięciu punktów, a także z przewagą nad naszymi bezpośrednimi rywalami zaczynając od McLarena - powiedział Cyril Abiteboul stojący na czele francuskiej ekipy. W tej chwili mamy trzy razy więcej punktów niż rok temu o tej porze. To prawie lepiej niż zakładał nasz plan.

Nasi kierowcy pojechali solidny wyścig [w Kanadzie], nie popełnili żadnych błędów. Pierwsze okrążenia nie były łatwe, ale mieliśmy bardzo dobrą strategię, która pozwoliła odzyskać pozycje od Estebana [Ocona] stracone po starcie. Poza tym pojechaliśmy dobre zmagania pod względem zarządzania oponami, ponieważ wykonaliśmy bardzo długi przejazd na supermiękkiej mieszance, a Esteban w pewnym momencie był zagrożeniem i naciskał na nas. Musieliśmy również zarządzać naszymi kierowcami, by mieć pewność, iż Nico nie będzie spowalniał Carlosa w obronie przed Oconem. To jest bardzo mocny wynik zespołu.

KOMENTARZE

8
al_bundy_tm
20.06.2018 05:49
@Rasputin to Ci je rozmieszam :P Jeszcze nie tak dawno było ryzyko dla F1, że odejdą, przekonał Ich słuszny "nowy" bonus "historyczny" - o który o dziwo tutaj nikt nie ma pretensji jak w przypadku Ferrari. I słusznie, że nie ma, bo obu ekipom się to należy - trzeba wynagradzać pozytywne przypadki niż wspomniane BMW... które bardzo lubiłem, Ich, Ich wyniki i Ich kierowców, a nie Ich politykę rozwoju...
Rasputin
19.06.2018 07:42
Ja mam mieszane odczucia. Z jednej strony postęp który poczynili wystarcza na to by regularnie punktować ale jest nie wystarcza na to by choć trochę gryźć po czterech literach TOP 3
maciejas512
19.06.2018 07:05
Uważam, że podjęli mądrą drogę dojścia na szczyt. Taka taktyka może i wymaga cierpliwości, i wielu wywołuje drapanie się po głowie, jak wygrywać i nie wywalać na to grubych milionów ale w sumie w 2005 i w 2006 też nie wywalali takiej kasy jak McLaren czy tym bardziej Ferrari. Niech szukają swojej szansy w zmianach przepisu jak inne zespoły robiły to wcześniej. Oby tylko tak się nie skupili na tym, że skończą jak BMW co zostało już wyżej napisane. W tym sporcie żeby zrobić krok do przodu, potrzeba wiele wysiłku, ale żeby upaść nie wiele trzeba.
bartoszcze
18.06.2018 02:38
@marcelo92 Mają aspiracje, ale też mają świadomość, że w tym roku najwyżej walka o pojedyncze podia wyścigowe, a walkę o tytuł przewidywali w okolicach 2020. Potencjał się sam nie zbuduje.
szajse
18.06.2018 01:39
Podoba mi się współpraca kierowców. Nie wiem na ile to "zasługa" mocnych i jasnych wytycznych kierownictwa a na ile życzliwości kierowców wobec siebie. Niby to niewiele ale miło czasem (w tym ciągłym stanie wrogości panującym w kilku ekipach od lat) popatrzeć jak się puszczają mając inną strategię i posłuchać jak jeden drugiemu dziękuje. Co do generalki: pierwsza trójka w konstruktorach do 2020 jest nie do dotknięcia więc muszą skupić się na ucieczce dołowi co jak widać robią z dobrym skutkiem.
marcelo92
18.06.2018 12:47
Tylko problem w tym, ze oni maja aspiracje do walki o zwyciestwa, a w stosunku do poprzedniego sezonu czolowka im odjechala.
Player1
18.06.2018 09:12
Tylko żeby nie trzymali się planu tak jak BMW. Powodzenia im życzę.
Tetracampeon
18.06.2018 07:51
Będzie dobrze. Wyraźnie widać, że tegoroczny samochód Renault jest dobry. Liczę na to, że któryś z kierowców powalczy o podium w sprzyjających okolicznościach. Trzymam kciuki. Tym bardziej, że zbliża się GP Francji - domowa runda Renault. Dobry wynik w ich domowym wyścigu doda im jeszcze większej motywacji.