Haas rozpocznie rozmowy z kierowcami po zakończeniu letniej przerwy

Gunther Steiner po raz kolejny odniósł się do plotek łączących Roberta Kubicę z zespołem
19.07.1815:44
Mateusz Szymkiewicz
3264wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner ujawnił, że zespół Haas usiądzie do rozmów z kierowcami w sprawie startów w sezonie 2019 dopiero po zakończeniu letniej przerwy.

Przed startem weekendu Grand Prix w Niemczech pojawiły się informacje, jakoby stajnia z Kannapolis prowadziła rozmowy z Robertem Kubicą. Mimo to szef Haasa zapytany o tę kwestię postanowił zaprzeczyć, jakoby już trwały starania o kierowców na przyszłoroczne zmagania.

Mogę potwierdzić, że do dnia dzisiejszego nie prowadziliśmy żadnych negocjacji z Robertem - ujawnił Włoch, który dodał, że usiądzie do rozmów z kierowcami po letniej przerwie. Taka jest nasza decyzja i do tego momentu nie będziemy rozmawiać o zawodnikach, wliczając w to Roberta.

Steiner przyznał jednak, że seria błędów Romaina Grosjeana podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii wyprowadziła go z równowagi. Francuz podczas rundy na Silverstone rozbił bolid w pierwszym treningu, natomiast w wyścigu doprowadził do kolizji z partnerem, a później z Carlosem Sainzem. Powiedziałbym, że regres jest oczywisty [w porównaniu do GP Austrii]. Na Silverstone zakwalifikowaliśmy się na siódmym i ósmym miejscu, znaleźliśmy się na fantastycznym miejscu by zdobyć punkty dwoma bolidami, a na koniec ledwo udała nam się ta sztuka. Jest to pewien regres: nie zdobył punktów po czwartym miejscu w Austrii. On to rozumie. Przed przerwą mamy jeszcze dwa wyścigi, podczas których musi skupić się na zdobywaniu punktów dla zespołu.

KOMENTARZE

9
marios76
20.07.2018 11:01
@Pauree Swietnym scenariuszem bylby wylot w polowie sezonu i... sprawdzenie Kubicy, jesli by nie podolal, to jest czas na zakontraktowanie mlodego etatowca. Ale ja nie jestem szefem tego zespołu. @kumien Steiner juz powiedział, ze ma dość. Poczytaj. Takze nie sądzę, zeby rozmawial z Grosjeanem o przedluzeniu kontraktu...
Pauree
19.07.2018 09:26
Giovinazzi, la la la.. ♪ Pamiętajcie, że miejsce w Haasie wcale nie musi być wypełnione kimś "z zewnątrz". W zanadrzu jest jeszcze Leclerc i to w jego miejsce może trafić Gio (a Charles leci do Haasa). Oczywiście - jedno miejsce więcej to jedna szansa więcej dla Kubicy, ale... różne rzeczy się mogą wydarzyć. Większą zagadką jest to, czy Groszek zostanie zastąpiony już po przerwie, czy dopiero od nowego sezonu.
bartoszcze
19.07.2018 09:18
Jeżeli spełni się scenariusz, w którym Stroll przejdzie do Force India, to Perez już się wprasza do Haasa.
Jimmy0555
19.07.2018 08:57
[quote="kumien"]Żaden rezerwowy kierowca nie jest tak wjeżdżony w nowy bolid, a brać jakiegoś młodziaka to wielkie ryzyko.[/quote] Młodziaka, czy ryzyko? Zależy (Leclerc bez problemu by sobie poradził na przykłąd). Ale jest też cała paleta zawodników drugoligowych, którzy mogą stracić miejsce po tym sezonie. Chociażby Vandoorne, Perez... Akurat Haas myślę, że ma w czym wybierać ;)
kumien
19.07.2018 07:11
Steiner nie może otwarcie powiedzieć, że Roman jest na wylocie i styl jego jazdy pozostawia wiele do życzenia, ale kolejne wpadki mogą przyspieszyć decyzję o zmianie. Czy to będzie Robert? Aktualnie nie ma lepszej opcji. Żaden rezerwowy kierowca nie jest tak wjeżdżony w nowy bolid, a brać jakiegoś młodziaka to wielkie ryzyko.
marvin
19.07.2018 07:10
Negocjacji nie prowadzili, ale zapewne rozmowy i owszem :)
marios76
19.07.2018 04:44
@Pauree Tak, forma jest stabilna i to bardzo, zdarzyl mu sie tylko jeden wyścig, w ktorym mu nie wyszło to, co robi najlepiej. ;) W.sumie dla Roberta... im dluzej bedzie zwlekal Steiner czy Haas, tym lepiej... Moze cos juz bylo, bo tak zaprzecza.
Pauree
19.07.2018 03:50
Myślę, że jego forma jest na tyle stabilna, że nie ma co się o to martwić :)
BinLadenF1
19.07.2018 03:10
No to oby Romain utrzymał formę z Wielkiej Brytanii ;)))